Wpadła do przejścia podziemnego. Nie będzie szybkiego wyroku

Warszawa

Straż PożarnaWjechała do przejścia podziemnego

Zwolnienie z aresztu kobiety, która pijana wjechała do przejścia podziemnego przy Rotundzie oburzyło internautów. Sąd nie wydał wyroku w trybie przyspieszonym, jak planowała policja. Przychylił się natomiast do wniosku obrony o konieczności wykonania badań poczytalności oskarżonej.

Policja, która postawiła zarzuty dla kobiety, chciała ukarania jej w trybie przyspieszonym. Sąd jednak na to się nie zdecydował. Dlaczego? Obrona oskarżonej złożyła wniosek o powołanie biegłego, który ma zbadać poczytalność 31-latki.- Jakie było uzasadnienie wniosku obrony, tego się nie dowiemy. Sprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami w trybie niejawnym – powiedziała reporterka TVN24 Małgorzata Telmińska. Pewne jest, że sprawa będzie rozpatrywana w trybie normalnego postępowania.

Kobieta znana policji

Kobieta jest znana policji, bo to kolejny jej taki wybryk. Po raz pierwszy została zatrzymana przez policję w 2008 roku. Miała we krwi poniżej pół promila alkoholu, dlatego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wykroczenie.

Reporterka przypomniała również, że także w sierpniu tego roku 31-latka popełniła podobne wykroczenie. – Wtedy też została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. Pod koniec listopada zapadł wyrok w tej sprawie. Kobieta dostała kare grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat – powiedziała Telmińska.Dlaczego więc już w grudniu prowadził samochód? Jak się okazało, wyrok z listopada nie był prawomocny, a obrona kobiety się od niego odwołała. Sprawa jest w toku.

Wjechała do przejścia podziemnego

Do ostatniego wypadku doszło we wtorek w nocy około godziny 2.30. Jak poinformowała policja, kierująca mercedesem była nietrzeźwa. Miała promil alkoholu w organizmie.- Kobieta jechała z pl. Konstytucji i na rondzie zahaczyła o inny samochód. Wpadła w poślizg i tak wpadła na schody - relacjonował dla tvn24.pl rzecznik stołecznej policji, Mariusz Mrozek.

"Nie chcę spędzać świąt sama w domu"
TVN 24

bf/b

Wpadła autem do przejścia
| TVN24 (nagranie amatorskie)