Wpadł w szał przez "nieskromny" film. Zdemolował samolot do Tel Awiwu

Warszawa

Raimond Spekking / Wikipedia (CC BY-SA 4.0)Pasażer awanturował się w samolocie linii El Al

36-latek, który leciał w środę z Warszawy do Tel Awiwu, nagle zaczął demolować wnętrze samolotu. Wszystko za sprawą "nieskromnego" filmu.

Mieszkaniec ultra-ortodoksyjnej okolicy w mieście Beit Shemesh, w Izraelu wpadł w szał po tym, jak na pokładzie samolotu został wyświetlony film. Tytuł nie jest znany.

Samolot musiał natomiast lądować awaryjnie w Ben Gurion w Izraelu, a na miejsce została wezwana policja.Linie lotnicze El Al w oświadczeniu przekazanym rozgłośni radiowej Artuz 7, poinformowały, że pasażer uszkodził wyposażenia samolotu, w tym dwa pokładowe telewizory. Dodatkowo zaznaczyły, że nie będą tolerować agresywnych zachowań w jakiejkolwiek formie.

Kolejny incydent

To nie pierwsze tego typu zdarzenia na pokładzie tych linii. Według portali nypost.com w zeszłym roku El Al badał podobną sprawę. Wówczas w samolocie z Moskwy do Tel Awiwu, po 20 minutach lotu ultra-ortodoksyjni pasażerowie skarżyli się na romantyczny komediodramat wyświetlany podczas lotu. Przewoźnik ma specjalne trasy dla ultra-ortodoksyjnych pasażerów do wybranych miejsc.

W listopadzie samolot z Okęcia musiał awaryjnie lądować w Burgas. 67-letni pasażer zaalarmował, że na pokładzie jest bomba. Później przyznał, że to żart:

Awaryjne lądowanie w Burgas
TVN BiŚ

ło/r