Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wpadł kolejny podpalacz z Pragi. "Przyznał się do winy"

Warszawa

Pożar kamienicy przy ul. Jagiellońskiej z 6 grudnia fot. Kontakt24

Kolejny podpalacz z Pragi zatrzymany. W środę policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o trzy podpalenia na początku grudnia tego roku. – W trakcie przesłuchania przyznał się do jednego z nich – informuje Mariusz Piłat z prokuratury okręgowej na Pradze.

- Mężczyzna jest podejrzany o podłożenie ognia 6 grudnia w trzech miejscach: na ul. Kłopotowskiego, Jagiellońskiej i Targowej. Przyznał się do jednego podpalenia – informuje Piłat. Jednocześnie zaznacza, że wciąż toczy się w tej sprawie postępowanie. – Nie można wykluczyć, że zatrzymany przyzna się lub zgromadzone dowody pozwolą udowodnić mu winę także w dwóch pozostałych przypadkach – podkreśla Piłat.

W czwartek została przeprowadzona wizja lokalna. Jej wyniki najwcześniej poznamy w piątek.

Według informacji z prokuratury, mężczyznę udało się zatrzymać m.in.: dzięki nagraniom z monitoringu.

18-latek z zarzutami

W połowie grudnia policja zatrzymała 18-latka, który wzniecił pożar w jednej z praskich kamienic. Prokurator postawił Piotrowi T. zarzut sprowadzania bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób.

Piotra T. policja powiązała z pożarem, który wybuchł 14 grudnia w kamienicy przy ul. Marcinkowskiego. Z powodu dużego zadymienia strażacy ewakuowali wtedy siedem osób.

Następnego dnia północnoprascy kryminalni zatrzymali winnego. - Pomogła tutaj praca operacyjna między innymi naszych wywiadowców - poinformował na antenie TVN 24 Mariusz Mrozek z biura prasowego stołecznej policji.

TYMI POŻARAMI ZAJMUJE SIĘ LUB ZAJMOWAŁA POLICJA - informacje KSP:

6 grudnia ulica Kłopotowskiego, Targowa i Jagiellońska: pożary w piwnicach - wstępna ekspertyza biegłych wskazuje na podpalenia, których dokonała ta sama osoba, śledztwa trwają.4 grudnia ulica Zamoyskiego: pożar strychu, śledztwo trwa.29 października Targowa: pożar pustostanu, śledztwo trwa.21 października ulica Szwedzka: pożar dachu, śledztwo trwa.10 września ulica Brzeska: pożar poddasza oraz 2 września ulica Targowa - śledztwa umorzono z powodu nie wykrycia sprawców.5 sierpnia ulica Modlińska: jak informuje policja, do windy wrzucono butlę z gazem, owiniętą ubraniami, sprawca oblał wszystko rozpuszczalnikiem i podpalił. Śledztwo umorzono z powodu niewykrycia sprawcy.13 czerwca ulica Targowa: jedna osoba zginęła (w czasie pożaru wykoczyła z okna), 28 kwietnia ulica Kowieńska: pożar w piwnicy, 16 lutego ulica Zamoyskiego, pożar w piwnicy oraz 18 stycznia Aleja Tysiąclecia - śledztwa umorzono z powodu niewykrycia sprawców.

par