Wozy strażackie na Narodowym

Warszawa

fot. Donrogalesko/Kontakt24Festyn na Stadionie Narodowym

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się festyn z okazji dwudziestolecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Na zamkniętej imprezie bawili się strażacy z całej Polski oraz ich rodziny. Zdjęcia z imprezy zamieścił w serwisie Kontaktu 24 donrogalesko.

Uczestnicy festynu podziwiali sprzętu pożarniczego, musztrę orkiestr OSP oraz pokazy grupy ratownictwa wysokościowego. Na zakończenie odbył się koncert Budki Suflera i Blue Cafe.

Strażakom z całej Polski wydano 60 tysięcy wejściówek.

Czytaj też na Kontakt24.

Stadion za złotówkę

Obiekt został wynajęty organizatorom za symboliczną złotówkę. Dlaczego stadion, który miał zarabiać na siebie właśnie takimi imprezami, został wynajęty praktycznie za darmo?

- Na Stadionie Narodowym w Warszawie od kilku dni trwają przygotowania do ułożenia murawy na dwie nadchodzące imprezy sportowe. W związku z tym w tej chwili stadion znajduje się w tzw. technicznym okresie wyłączności, w którym nie są organizowane imprezy komercyjne - tłumaczyło w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl biuro prasowe Narodowego Centrum Sportu.

Dlaczego więc strażacka impreza jednak się odbędzie? - Komenda Główna PSP wystąpiła do NCS z prośbą o wynajęcie stadionu w tym okresie, w pełni akceptując niedogodności związane z przygotowaniami do imprez i częściową niedostępnością płyty. Uwzględniając powyższą sytuację, NCS podjął decyzję o wynajęciu stadionu, przedstawiając organizatorowi ofertę wynajmu stadionu - poinformowało NCS.

Kontakt24//aolsz//tka