WOŚP zagra dla małych i dużych. Scena prawie gotowa

Scena na finał WOŚP niemal gotowa
Scena na finał WOŚP niemal gotowa
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.plScena na finał WOŚP niemal gotowa

Za kilka dni na wielkiej scenie na przed Pałacem Kultury zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze zbierać będą datki na sprzęt medyczny ratujący życie dzieci i młodzieży oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Przygotowania do koncertu charytatywnego 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pl. Defilad obserwuje Mateusz Szmelter.

- Scena przed Pałacem Kultury jest niemal gotowa. Ekipy zaczynają montować oświetlenie i nagłośnienie. Wszystko wskazuje, że skończą na czas – relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl. Zanim plac przed sceną zapełnią w niedzielę ludzie, w akcję WOŚP można się już zaangażować, biorąc udział w różnych aukcjach. W siedzibie fundacji przygotowania idą pełną parą. Na niepozornych półkach leżą tam przedmioty warte tysiące, a nawet miliony złotych.

Co jest do wygrania?

Lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśko, książki dziennikarzy TVN24, kolacja z Magdą Gessler bądź jej wyjątkowy obraz - to wszystko znalazło się na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w które zaangażowały się gwiazdy TVN i TVN24. W ten sposób znani i lubiani chcą pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w zbieraniu pieniędzy na sprzęt medyczny. Licytacje już trwają.

- Jednoczymy ludzi od 25 lat. To jest ten cel ponadmedyczny, który udało się najpiękniej chyba osiągnąć - mówi Jerzy Owsiak.

Wśród przedmiotów na aukcji zobaczymy piłki polskich szczypiornistów, rakietę Agnieszki Radwańskiej czy kask Mai Włoszczowskiej - wszystko to oczywiście z autografami. Nie zabrakło koszulki podpisanej przez Roberta Lewandowskiego. 

W wielkiej orkiestrze biorą udział jednak nie tylko sportowcy. Na trwających do 14 lutego aukcjach dostępne są także sukienka ostatniej Miss Polonia czy mundur generała Różańskiego z ćwiczeń Anakonda 2016.

Rekordowe sumy

25. finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia. Jego celem będzie zbiórka pieniędzy na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Fundacja szacuje, że pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tys. wolontariuszy na całym świecie. 
W ostatnim Finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord.

skw/mś

Pozostałe wiadomości