Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

WOŚP na Niekłańskiej. Przekazali sprzęt za 4,5 mln złotych

TVN Warszawa

mazovia.plNowy sprzęt dla szpitala

Sprzęt medyczny o wartości 4,5 mln złotych został w czwartek przekazany szpitalowi dziecięcemu przy Niekłańskiej. To dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Pomoże w ratowaniu życia najmniejszych pacjentów – zapewniają władze szpitala.

W szpitalu przy Niekłańskiej działa jedyny na Mazowszu, dziecięcy szpitalny oddział ratowniczy (SOR) i to tam właśnie trafiło najwięcej sprzętu.

Przekazano m.in. 80-rzędowy tomograf komputerowy wart ponad 4 mln złotych, aparat do lokalizacji naczyń, mikroanalizator, dwa transportowe aparaty monitorujące, zestaw do trudnej intubacji, specjalistyczny wózek transportowy oraz pierwszy w Polsce unit laryngologiczny.

- Sprzęt będzie na co dzień wykorzystywany, ponieważ jako jedyni mamy SOR, do nas przyjeżdżają dzieci po urazach, wypadkach, w sytuacjach nagłych. Praca bez tomografu komputerowego byłaby po prostu niemożliwa. W tych przypadkach najważniejszy jest czas – wyjaśniała dyrektor szpitala Małgorzata Stachurska-Turos.

Za pieniądze WOŚP

Sprzęt zakupiono za pieniądze zebrane w 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Cieszymy się, że możemy to realizować, że szpital jest taką placówką, gdzie wszyscy możemy się sprawdzać. Dziękujemy tym wszystkim, którzy rok temu wrzucali pieniądze do naszych puszek – powiedział Jerzy Owsiak.

Szpitalny oddział ratunkowy został przeniesiony do nowego budynku, wybudowanego za ponad 71 mln zł. SOR został wyposażony w nowoczesny sprzęt, który zapewnia udzielanie pomocy zgodnie z najnowszymi standardami postępowania w medycynie ratunkowej.

Dwie niezależne sale resuscytacyjno-zabiegowe wyposażono mi.n.: w kardiomonitory, respiratory stacjonarne i mobilne i dwa przenośne stoły operacyjne. Oprócz SOR znajdują się tu także: oddział pooperacyjny, oddział intensywnej terapii oraz blok operacyjny.

Światełko 2015
TVN 24

jb/r