Ratusz gra z WOŚP. Rafał Trzaskowski i jego zastępcy zbierają do puszek

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wystąpienie Jerzego Owsiaka podczas konferencji przed 31. finałem WOŚP
Wystąpienie Jerzego Owsiaka podczas konferencji przed 31. finałem WOŚPTVN24
wideo 2/4
TVN24Wystąpienie Jerzego Owsiaka podczas konferencji przed 31. finałem WOŚP

Dziś 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomoc. - Stolica od zawsze wspiera WOŚP. A WOŚP wspiera stolicę. Ze sprzętu medycznego kupionego przez Orkiestrę korzystają wszystkie miejskie szpitale, a dzięki temu także warszawiacy i warszawianki - podkreśla prezydent Rafał Trzaskowski.

W tym roku zebrane przez Orkiestrę fundusze trafią na walkę z sepsą. W akcję włączyły się władze Warszawy. Rano na stronie miasta na Facebooku pojawiło się krótkie wideo, na którym Rafał Trzaskowski, jego zastępczynie i zastępcy pozują z puszkami. Ale na pozowaniu się nie skończy, prezydent stolicy zapowiada, że ruszają w miasto. - 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle zbieramy do puszek. Tym razem pod hasłem "Żyjemy zdrowo i w zdrowym świecie" - mówi Trzaskowski.

Prezydent Trzaskowski i jego podwałdniMiasto Stołeczne Warszawa/Facebook

Czym jest sepsa? "To nie jest bakteria, zarazek. Kluczowym elementem w leczeniu jest czas".

"WOŚP będzie można wspierać nie tylko wrzucając w niedzielę pieniądze do puszek, ale również biorąc udział w miejskich aukcjach" - podkreśla ratusz w komunikacie. Jak wskazuje, można tam wygrać magiczny ślub udzielony przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który obecnie jest wylicytowany za ponad 20 tysięcy złotych. Pozostałe propozycje to wiślany rejs motorówką z prezydentem, zwiedzanie niedostępnych miejsc w Pałacu Kultury i Nauki z wiceprezydent Renatą Kaznowską i spinki wiceprezydenta Michała Olszewskiego. Można także dołożyć się do wirtualnej skarbonki wiceprezydent Aldony Machnowskiej-Góry.

ZOBACZ WIĘCEJ: 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ratusz gra gazem z WOŚPR. Motyl

– Warszawa, jak co roku, gra razem z Orkiestrą. W miasteczku WOŚP na placu Defilad już w sobotę czuć było niesamowitą energię. Trzymam kciuki, aby przełożyła się ona na kolejny rekord! Licytujcie, wpłacajcie, a w niedzielę hojnie napełniajcie orkiestrowe puszki - mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. 

Ratusz gra gazem z WOŚPR. Motyl

Swoje aukcje przygotowały też miejskie jednostki. Wylicytować można m.in. magiczny rejs dla 10 osób podczas Święta Wisły, wieczorny przejazd z motorniczym w kabinie tramwaju Warsolino 140N, fragment szyny tramwajowej z ulicy Kasprzaka, zwiedzanie warszawskiej Stacji Filtrów czy obraz namalowany przez cztery szympansy z warszawskiego ZOO.

Wszystkie aukcje dostępne są na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na finał zabytkową komunikacją miejską

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kursować będą zabytkowe autobusy i tramwaje. Wszystkie będą miały przystanki w okolicach placu Bankowego, dzięki czemu będzie można nimi z łatwością dotrzeć pod finałową scenę.

W niedzielę z darmowej komunikacji miejskiej skorzystają wolontariusze WOŚP. Z kolei uczestnicy Pokojowego Patrolu wspomagający imprezę mają prawo do bezpłatnych przejazdów od 27 do 30 stycznia.

Zadbają o bezpieczeństwo

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć "serduszkowe" logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu. Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

"Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane "serduszkowe" naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z policją lub strażą miejską. Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu" - apelują policjanci.

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: - centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony; - głównych ciągach komunikacyjnych; - miejscach dobrze oświetlonych; - miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych; - miejscach objętych monitoringiem kamer, itp. Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Miasto Stołeczne Warszawa/Facebook

Pozostałe wiadomości