Wołoska, Nowolazurowa, Międzylesie. Po wakacjach sporo zmian

Ogromne korki w "Mordorze"
Ogromne korki w "Mordorze"
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plOgromne korki w "Mordorze"

Wyremontowana Wołoska wraz z torowiskiem, nowy odcinek Nowolazurowej, kolejne utrudnienia w związku z budową tunelu w Międzylesiu. "Frezowanki" zapowiedzieli także drogowcy. Po wakacjach na kierowców i pasażerów komunikacji czekają zmiany. O najważniejszych przypomina ratusz.

Wkrótce przejezdne będą obydwie jezdnie ul. Wołoskiej i cała trasa tramwajowa. Od 31 sierpnia tramwaje nadal będą jeździły z centrum od pętli przy ul. Rakowieckiej do zajezdni przy ul. Woronicza, ale dojdzie relacja z ul. Puławskiej do pętli Służewiec.

W październiku na miesiąc zostanie wyłączona trasa pomiędzy zajezdnią a ul. Rakowiecką. Dopiero po zakończeniu tego etapu remontu, układ sieci tramwajowej na Służewcu powróci do stanu sprzed rozpoczęcia prac.

W drugiej połowie września spore zmiany czekają kierowców. Wtedy planowane jest puszczenie ruchu obydwiema jezdniami ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Woronicza a Wiktorską wraz z całym skrzyżowaniem z Racławicką i Odyńca. W budowie pozostanie jeszcze odcinek pomiędzy ul. Garażową a Woronicza -  tu ruch drogowy wróci w październiku.

Budują tunel w Międzylesiu

W Międzylesiu trwa budowa tunelu pod torami kolejowymi linii otwockiej i nowej jezdni ul. Żegańskiej. Gotowa jest już konstrukcja tunelu i przejścia podziemnego po wschodniej stronie torów kolejowych – pod jednym torem i pasem zieleni do jezdni ul. Patriotów.

Wykonawca właśnie rozpoczął budowę zachodniej części tunelu – pod jezdnią ul. Patriotów i na działce, gdzie będzie wjazd do tunelu. W tym etapie prac na długości kilkuset metrów zamknięta jest zachodnia jezdnia ul. Patriotów w pobliżu dawnego przejazdu kolejowego oraz ul. Żegańska. Wrócił za to ruch na ul. Mrówczą i Zwoleńską. I tak będzie do zimy, kiedy przebudowaną ulicą znowu pojadą samochody. Wiosną 2016 r. wykop tunelu przetnie wschodnią jezdnię ul. Patriotów i w tym miejscu ulica stanie się nieprzejezdna. Cała inwestycja, warta ponad 87 mln zł, zakończy się jesienią 2016 r.

W czerwcu zamknięto przejazd w Międzylesiu:

Zamknięty przejazd w Międzylesiu
Zamknięty przejazd w MiędzylesiuLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Nowolazurową w październiku

Prawdopodobnie w październiku kierowcy będą mogli przejechać ulicą Nowolazurową, od Al. Jerozolimskich do ul. Połczyńskiej. Ten fragment, od ul. Chrościckiego, ma blisko 950 m długości z czego ponad pół kilometra jest na estakadzie nad torami kolejowymi. W tej chwili prace trwają jeszcze przy budowie skrzyżowania z ul. Połczyńską, w jeden z wrześniowych weekendów układana będzie ostatnia warstwa asfaltu. Trwa budowa ostatniego, już najkrótszego bo tylko ok. 400 m fragmentu – połączenia od ul. Połczyńskiej do Lazurowej. Jak zapewnia ratusz, będzie gotowy jeszcze w tym roku. Na tym tegoroczne inwestycje się nie kończą. Zarząd Dróg Miejskich będzie w weekendy frezował ulice m.in. św. Wincentego i Bystrej. Tramwaje Warszawskie rozpoczną modernizację trasy tramwajowej od Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni. Do końca września Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończy budowę kanalizacji pod jezdnią ul. Lucerny i we wrześniu ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Kolejne odcinki kanału są zaprojektowane poza jezdnią. Także ciepłownicy zakończą ułożeniem nowego asfaltu we wrześniu przebudowę ciepłociągu pod ul. Grzybowską. Nadal będzie trwała przebudowa Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.

Zobacz z lotu ptaka jak w maju przebudowywany był most Grota-Roweckiego:

ło/b

Widok na most Grota
Widok na most GrotaKontakt24
Pozostałe wiadomości