Wołoska bez tramwajów nawet przez kilka miesięcy

Warszawa

tvnwarszawa.plMówi Małgorzata Gajewska

W związku z przebudową ulicy Wołoskiej szykują się spore utrudnienia dla pasażerów, którzy dojeżdżają tramwajem do zagłębia biurowców na Służewcu. Kierowcy stracą z kolei miejsca parkingowe.

Prace przy poszerzaniu Wołoskiej ruszyły we wrześniu.

- W tej chwili przebudowywane są urządzenia podziemne pod ulicą Wołoską. Trwa także korytowanie pod przyszłą jezdnię, na odcinku od ulicy Racławickiej do ul. Woronicza - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Kilka miesięcy bez tramwajów

Nie mamy jednak dobrych informacji dla wszystkich, którzy tramwajami dojeżdżają do pracy do "zagłębia białych kołnierzyków". W związku z inwestycją na ul. Wołoskiej wyłączone zostanie torowisko.

- Rozmawiamy z Tramwajami Warszawskimi w tej sprawie. Trudno powiedzieć, kiedy nastąpi to wyłączenie, ale wiemy już dziś, że potrwa kilka miesięcy - mówi Gajewska.

Znikną miejsca parkingowe

Utrudnień w ruchu dla kierowców na razie drogowcy nie przewidują. - Będą jedynie ograniczone miejsca do parkowania między ulicą Domaniewską a Uniechowskiego - informuje rzeczniczka.

Szersza i z rondem

Jak drogowcy informowali we wrześniu, utrudnienia w ruchu pojawią się w przyszłym roku. Wtedy zmieniona będzie organizacja ruchu skrzyżowania Wołoskiej z Odyńca oraz Wołoskiej z Woronicza. Gdy powstanie nowa jezdnia Wołoskiej, zostanie na nią przeniesiony ruch z istniejącej nitki, a stara będzie wyremontowana.

Kiedy pierwszy raz napisaliśmy o obudowaniu Wołoskiej kilkumetrowymi ekranami, internauci uznali to za primaaprilisowy żart.

Potem jednak drogowcy wycofali się z tego pomysłu i poinformowali, że użyją specjalnego, wyciszającego asfaltu.

Zniknąć ma wąskie gardło pomiędzy ul. Wiktorską a ul. Konstruktorską. - Ulica na całej długości będzie miała po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie z ulicą Woronicza, a na skrzyżowaniu z ul. Racławicką i ul. Odyńca powstanie rondo - wymienia Gajewska.

Wydzielone zostanie także torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Wołoskiej i Woronicza oraz wybudowana zostanie pętla tramwajowa. Powstaną: chodniki i ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie jezdni, kanalizacja deszczowa, znaki i monitoring.

Koniec inwestycji zaplanowano na luty 2016 roku. Miasto zapłaci za nią 81,7 mln zł.

su