Wołoska bez tramwajów "to będzie paraliż, horror"

Pasażerowie o dojeździe tramwajami na Służewiec
Pasażerowie o dojeździe tramwajami na Służewiec
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPasażerowie o dojeździe tramwajami na Służewiec

"To będzie paraliż komunikacyjny", "będę kombinował" - tak pasażerowie, dojeżdżający do biurowców na Służewcu, komentują zaplanowane wyłączenie torów przy ulicy Wołoskiej.

Nastroje w tramwajach do Mordoru są niewesołe.

- Tyle ludzi rano jeździ, każdy tramwaj jeden jest załadowany, czasem ludzie zostają na przystankach, nie mogą się dostać – zwraca uwagę jedna z pasażerek.

- Jest katastrofa z tym wszystkim, tramwaje przytłoczone, pociągi później przyjeżdżają. Chciałem podjechać autobusem, musiałem się przesiąść, gdyż stałem w korku 25 minut, ruszyłem się raptem o jeden przystanek - mówił inny pasażer. A co będzie, gdy tory na Wołoskiej zostaną zamknięte? - Ludzie do biur nie dojadą, przesiądą się w samochody i jeszcze większe korki, jeszcze większe problemy. Chyba będę płynął przez Wisłę kajakiem - twierdzi.

Inni przyznają, że będą szukać innego sposobu dotarcia do Służewca Przemysłowego. - Może zacznę biegać, wiosna idzie... - zastanawia się pasażerka przyjeżdżająca z Ochoty.

Zamykają, żeby poszerzyć

Zmiany na Wołoskiej związane są z poszerzeniem ulicy. Zaczną się w sobotę. Wyłączenie torów będzie odbywało się etapami.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że zorganizuje komunikację zastępczą.

Linia 17 pojedzie objazdem: Metro Młociny - … - al. Niepodległości – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – Woronicza – Wołoska - … - Służewiec.

Zostaną też uruchomione dwie linie autobusowe:

Z1 z Metra Wilanowska pojedzie do Metra Pole Mokotowskie m.in. przez ul. Wołoską. Z2 - w godz. 7-10 na trasie Metro Wilanowska – al. Wilanowska – Wołoska – Konstruktorska – Postępu – Stolbud. - W godz. 14-18 na trasie Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Wołoska – al. Wilanowska – Metro Wilanowska.

Zmiany w komunikacjiUrząd Miasta
Komunikacja zastępcza w związku z przebudową Wołoskiej
Komunikacja zastępcza w związku z przebudową WołoskiejTVN24

ran/r

Pozostałe wiadomości