Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Wolne Konopie w centrum. "Spodziewamy się 15 tys. osób"

Warszawa

targeoTrasa przemarszu

Marsz Wolnych Konopi wraca na ulice Warszawy. Zwolennicy legalizacji marihuany zamierzają zebrać się w sobotę przed Pałacem Kultury i Nauki, a następnie przejść ulicami Śródmieścia pod Sejm. - Spodziewamy się ok. 15 tysięcy osób - mówi Jakub Gajewski, rzecznik inicjatywy.

Zwolennicy Wolnych Konopi zaczną zbierać się przy PKIN, od strony ul. Emilii Plater już od rana. Będą ubierali lawety, rozstawią stoiska informacyjne i przygotują podest dla młodych artystów, którzy wystąpią przed manifestacją.

Balony z nasionami

- Ta rozpocznie się o godz. 15 - mówi Gajewski. - W tym roku będziemy szli przede wszystkim z hasłami liberalizacji prawa względem użytkowników konopi. Będziemy też informować o medycznym zastosowaniu marihuany – wylicza rzecznik.

Trasa przemarszu będzie wiodła ul. Emilii Plater, Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Al. Ujazdowskimi i Piękną do Wiejskiej. Zaplanowano też trzy przystanki, gdzie będą m.in. wypuszczane do nieba balony z nasionami.

Koniec pochodu zaplanowano na ok. godz. 19 przed Sejmem. Gdzie odbędzie się targ książek i koncerty Liroya, Kosmosu i Kali.

W czasie przemarszu ulicami centrum z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

ran//ec