Wólka Kosowska: Straż Graniczna zatrzymała dwóch Wietnamczyków

Warszawa

TVN24Wólka Kosowska

Funkcjonariusze Straży Granicznej, prowadzący kontrolę w Wólce Kosowskiej na terenie jednego z największych centrów handlu hurtowego w kraju, zatrzymali dwóch Wietnamczyków, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. Pracownicy skarbówki wystawili mandaty na 12 tys. zł.

Środowe zatrzymania to wynik dużej kontroli przeprowadzonej w halach targowych w Wólce Kosowskiej nieopodal Warszawy przez pracowników urzędu skarbowego oraz pograniczników.

"Wyeliminowanie nieprawidłowości"

- Celem kontroli było wyeliminowanie nieprawidłowości w zakresie obrotu towarami, w szczególności polegających na nieewidencjonowaniu obrotów i nielegalnym wprowadzaniu towarów do obrotu na terytorium Polski - powiedział PAP rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Warszawie Mirosław Kucharczyk.

Poinformował, że pracownicy skarbówki sprawdzali rzetelność i prawidłowość ewidencjonowania obrotu na kasach fiskalnych, natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolowali legalność pobytu obcokrajowców na terenie Polski oraz legalność ich zatrudnienia.

Ukarani obcokrajowcy

Skontrolowano 121 punktów handlowych i wystawiono kilkadziesiąt mandatów na ponad 12 tys. zł. Większość ukaranych stanowili obcokrajowcy, wśród których najliczniejszą grupę stanowili Wietnamczycy.

W czasie kontroli funkcjonariusze SG zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu. "Mężczyźni nie posiadali ważnych wiz i dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju" - powiedziała PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas.

ZOBACZ MATERIAŁ PROGRAMU "CZARNO NA BIAŁYM" O CENTRUM HANDLOWYM:

Mroczne centrum
TVN24

PAP/ran