Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Wólka Kosowska: Straż Graniczna zatrzymała dwóch Wietnamczyków

Warszawa

TVN24Wólka Kosowska

Funkcjonariusze Straży Granicznej, prowadzący kontrolę w Wólce Kosowskiej na terenie jednego z największych centrów handlu hurtowego w kraju, zatrzymali dwóch Wietnamczyków, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. Pracownicy skarbówki wystawili mandaty na 12 tys. zł.

Środowe zatrzymania to wynik dużej kontroli przeprowadzonej w halach targowych w Wólce Kosowskiej nieopodal Warszawy przez pracowników urzędu skarbowego oraz pograniczników.

"Wyeliminowanie nieprawidłowości"

- Celem kontroli było wyeliminowanie nieprawidłowości w zakresie obrotu towarami, w szczególności polegających na nieewidencjonowaniu obrotów i nielegalnym wprowadzaniu towarów do obrotu na terytorium Polski - powiedział PAP rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Warszawie Mirosław Kucharczyk.

Poinformował, że pracownicy skarbówki sprawdzali rzetelność i prawidłowość ewidencjonowania obrotu na kasach fiskalnych, natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolowali legalność pobytu obcokrajowców na terenie Polski oraz legalność ich zatrudnienia.

Ukarani obcokrajowcy

Skontrolowano 121 punktów handlowych i wystawiono kilkadziesiąt mandatów na ponad 12 tys. zł. Większość ukaranych stanowili obcokrajowcy, wśród których najliczniejszą grupę stanowili Wietnamczycy.

W czasie kontroli funkcjonariusze SG zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu. "Mężczyźni nie posiadali ważnych wiz i dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju" - powiedziała PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas.

ZOBACZ MATERIAŁ PROGRAMU "CZARNO NA BIAŁYM" O CENTRUM HANDLOWYM:

Mroczne centrum
TVN24

PAP/ran