Najnowsze

Kolejny punkt wydawania numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy kończy działalność

Najnowsze

Autor:
MAK/b
Źródło:
PAP
Długie kolejki po numery PESEL
Długie kolejki po numery PESELTVN24
wideo 2/6
TVN24Długie kolejki po numery PESEL (wideo z marca 2022 roku)

Punkt wydawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy przy ulicy Młynarskiej na Woli zostanie zamknięty. Jak tłumaczy burmistrz dzielnicy, powodem jest spadek liczby zainteresowanych. Od 1 lipca Ukraińcy będą mogli starać się o nadanie numeru w budynku Urzędu Dzielnicy Wola.

Punkt PESEL w budynku Wojewódzkiego Urzędu Pracy przy ulicy Młynarskiej 16 zakończy swoją działalność w czwartek 30 czerwca. Jak przekazał burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski, od 5 kwietnia, kiedy punkt zaczął działalność, do 24 czerwca wydano tam łącznie 1695 numerów PESEL. - W ostatnich kilku tygodniach obserwujemy spadek zainteresowania. Dlatego właśnie tymczasowy punkt kończy swoją działalność z dniem 30 czerwca - powiedział.

Nadal działa punkt przy alei Solidarności

Strzałkowski dodał, że od 1 lipca uchodźcy będą mogli się starać o nadanie numeru PESEL w budynku Urzędu Dzielnicy Wola przy alei "Solidarności" 90. - Czekać na nich będą dwa stanowiska oraz pomoc pracownika mówiącego w języku ukraińskim - przekazał.

Czytaj także: Koniec punktu pomocy przy Modlińskiej, uchodźcy są przewożeni do Nadarzyna

Punkt będzie działał w standardowych godzinach pracy urzędu. "Co ważne – na miejscu nie będzie możliwości zrobienia zdjęcia do dokumentów, więc należy zabrać je ze sobą" - poinformował urząd.

9 czerwca działalność zakończył największy punkt wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym. Powód był ten sam - spadające zainteresowanie.

Autor:MAK/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Pozostałe wiadomości