Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Wola instaluje czujniki w budynkach. Sprawdzą powietrze

Warszawa

Czujnik na Woli | urząd dzielnicy Wola
Czujnik na Woli | urząd dzielnicy Wola
Czujnik na Woli | urząd dzielnicy Wola
Czujnik na Woli | urząd dzielnicy Wola
Czujnik na Woli | urząd dzielnicy Wola
Czujnik na Woli | urząd dzielnicy Wola

Pięć czujników do pomiaru stężenia pyłów w powietrzu zainstalowano w budynkach na Woli. Urząd dzielnicy zapowiada, że szykuje kolejne takie urządzenia.

Stacje pomiarowe zostały zainstalowane w pierwszej połowie czerwca na budynkach przy Bema 70, Ciołka 33, Wawelberga 15, Ogrodowej 28/30 i Nowolipki 16, które należą do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. Mierzą stężenie pyłów zawieszonych oraz temperaturę, wilgotność powietrza i ciśnienie atmosferyczne.

Urządzenia mierzące najważniejsze parametry

- Nasi mieszkańcy powinni wiedzieć, jakim powietrzem oddychają, dlatego postanowiliśmy na budynkach, w których mieszczą się siedziby naszych administracji, zamontować urządzenia mierzące najważniejsze parametry - mówił dyrektor ZGN Wola Mateusz Matejewski. - Dzięki nim wiemy, jakie na danym obszarze panuje stężenie niebezpiecznych pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10 i możemy podejmować działania w celu ich zmniejszenia - dodał.

Jak zapewnił burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski podobne stacje zamontowane zostaną również w innych miejscach. - Dzięki temu będziemy mieli kompleksowy obraz jakości powietrza na Woli - obiecał.

Rzecznik prasowy urzędu dzielnicy Mariusz Gruza zaznaczył jednak, że jest za wcześnie na podanie daty ich instalacji. - Znajdą się najprawdopodobniej na tych budynkach, które są w stu procentach własnością miasta i użyteczności publicznej – wyjaśnił. Efekty pracy stacji pomiarowych są publicznie dostępne. Wyniki pomiarów można sprawdzać na stronie http://zgnwola.waw.pl/jakosc-powietrza-na-woli-2 oraz w aplikacji mobilnej Airly.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o pomyśle wprowadzenia chodników antysmogowych:

Technologia, która nigdy nie była wykorzystana na taką skalęTVN24
wideo 2/4

ab/ran