Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Wola: duże zmiany na torach. Prace na Wolskiej i Obozowej

Warszawa

ZDMWeekendowe utrudnienia (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek zaczyna się kolejny etap prac na torowisku na Wolskiej. Z kolei od piątku tramwajarze będą remontować tory na skrzyżowaniu Obozowej z Deotymy. Szykują się utrudnienia w ruchu.

Czwartkowe prace dotyczą skrzyżowania Wolskiej z Młynarską. Kierowcy jadący w kierunku Bemowa, będą poruszali się jednym pasem. Z drugiego będzie można tylko skręcić w prawo, w Młynarską. Natomiast jadący w kierunku centrum nie będą mogli skręcić w lewo, w Młynarską. Z tego pasa będzie można tylko zawracać. Objazd będzie prowadzić do Okopowej i Leszna.

Najwięcej zmian dotyczy tramwajów. Linia 20 pojedzie z Boernerowa tylko do pętli Koło. Linia 23 będzie kursować do pętli Cmentarz Wolski. Tramwaje linii 24 będą skierowane na objazd: Powstańców Śląskich - Wolska - Towarowa - Aleje Jerozolimskie. W nocy, ze środy na czwartek, objazdami pojadą również autobusy linii nocnych N45 i N95.

Ratusz przypomina również, że na trasie Nowe Bemowo - Obozowa, kursują autobusy linii zastępczej Z-3. Zmiany mają potrwać do poniedziałku, 15 lipca, do około godziny 4 rano.

Prace na Obozowej

Z kolei w piątek tramwajarze będą pracować na skrzyżowaniu Obozowej z Deotymy. Będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej, objazdy i utrudnienia dla kierowców. Kierowcy podróżujący Obozową od strony Bemowa nie będą mogli skręcić w Dahlberga.

Kierowcy jadący od strony centrum nie będą mogli skręcić w Deotymy. Natomiast wyjeżdżający z Deotymy i Dahlberga będą musieli skręcać w prawo.

Zawrócić będzie można na skrzyżowaniach z Magistracką i Ciołka. Zmienią się trasy autobusów linii 184 i 197.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy
Urząd Miasta

Zobacz postępy na placu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy:

Porównali 2018 i 2019 rok Astaldi
wideo 2/2

em/r