Najnowsze

Wola będzie miała swój mural. "Pokazuje energię i różnorodność"

Najnowsze

urząd dzielnicy WolaWizualizacja wolskiego muralu

Na kamienicy przy skrzyżowaniu Żelaznej z aleją "Solidarności" wkrótce pojawi się mural inspirowany przestrzenią dzielnicy. Malowidło zajmie ścianę o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych, a stworzy je Igor Chołda znany pod artystycznym pseudonimem Aqualoop.

Projekt muralu inspirowanego wolską przestrzenią wyłoniono podczas konkursu organizowanego przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami i urząd dzielnicy.

"Moda na Wolę"

W jury zasiedli artyści, varsavianiści, przedstawiciele miasta, dzielnicy i wolskiego ZGN.

Zgłaszane pomysły musiały w symboliczny sposób nawiązywać do konkursowego hasła "Moda na Wolę". Jurorzy brali też pod uwagę to, w jaki sposób wpisują się w przestrzeń wokół kamienicy przy Żelaznej 91 i jakie wywołują skojarzenia.

Jak informuje urząd dzielnicy, w sumie zgłoszono 37 projektów muralu, ale tylko 32 dotarły do ZGN w wyznaczonym regulaminem terminie.

Konkurs wygrał Aqualoop, czyli Igor Chołda. Jest projektantem, ilustratorem i artystą streetartowym. Na swoim koncie ma między innymi mural o Marii Skłodowskiej-Curie na Patelni czy ursynowskie "Jaskółki".

- Zwycięski mural budzi pozytywne emocje, pokazuje energię i różnorodność, które drzemią w naszej dzielnicy - mówi Mateusz Matejewski, dyrektor wolskiego ZNG-u.

Jak zapewniają władze dzielnicy, zależy im na tym, by poprzez sztukę i współpracę z artystami, kształtować krajobraz Woli i budzić pozytywne skojarzenia z tym miejscem, które pozostaną nie tylko w pamięci mieszkańców, ale też i turystów.

ZOBACZ PIĘĆ NAJWIĘKSZYCH WARSZAWSKICH MURALI:

Warszawskie TOP5 - największe murale
Warszawskie TOP5 - największe muraleMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

kk/pm

Źródło zdjęcia głównego: urząd dzielnicy Wola

Pozostałe wiadomości