Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wola będzie miała swój multimedialny park fontann

Warszawa

UM WarszawaTak wyglądają fontanny na Podzamczu. Jakie będą na Woli?

Tryskająca woda i kolorowe oświetlenie dające efekt tęczy. Multimedialne fontanny mają powstać w parku Szymańskiego na Woli jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie kosztować około 2,5 mln zł.

O powstaniu multimedialnych fontann zdecydowali radni dzielnicy. Chcą przebudować starą i zużytą technicznie fontannę, która w parku Szymańskiego już istnieje. Zamiast niej, powstanie zespół pięciu multimedialnych fontann sterowanych automatycznie.

Park Edwarda Szymańskiego znajduje się na styku ulic Elekcyjnej, Wolskiej, Górczewskiej i al. Prymasa Tysiąclecia. Oprócz samych fontann, powstaną w nim też nowe alejki i dodatkowe oświetlenie.

Fontanny jeszcze w tym roku

Pod koniec lutego radni zdecydowali o zwiększeniu środków finansowych przeznaczonych na budowę fontann. Przyznali dodatkowe 380 tys., które pochodzi ze sprzedaży nieruchomości przy al. Solidarności 145. Jak czytamy w uchwale rady dzielnicy, cała modernizacja będzie kosztować około 2,5 mln zł.

Kamila Bitner z Urzędu Dzielnicy Wola na antenie radia RDC zapowiedziała, że fontanny będą gotowe jeszcze w tym roku. – Dzięki nim park będzie jeszcze piękniejszy – mówiła.

Multimedialne show na Podzamczu

Obecnie jedyny multimedialny park fontann w Warszawie znajduje się na Podzamczu. Został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw).

Multimedialne show oglądać można od maja do września. Ostatni sezon zakończył się 26 września ubiegłego roku. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem warszawiaków i turystów. Przez blisko pięć miesięcy pokazy obejrzało 850 tys. widzów. Średnio na jeden przychodziło ok. 20 tys. osób.

Magiczny pokaz w Parku Fontann.
TVN 24

kw//ec