Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wokół cmentarzy ulice wciąż zamknięte

Warszawa

Zmiany na Woli | Urząd Miasta
Zmiany w Rembertowie | Urząd Miasta
Zmiany na Woli | Urząd Miasta
Zmiany na Bródnie | Urząd Miasta
Zmiany na Bielanach | Urząd Miasta
Zmiany na Woli | Urząd Miasta
Zmiany w Rembertowie | Urząd Miasta
Zmiany na Woli | Urząd Miasta
Zmiany na Bródnie | Urząd Miasta
Zmiany na Bielanach | Urząd Miasta
Zmiany na Woli | Urząd Miasta

W stolicy wciąż obowiązuje zmieniona organizacja ruchu przy cmentarzach. Kilkadziesiąt ulic jest zamknietych dla samochodów w całym mieście.

Zmiany mają przede wszystkim ułatwić przejazd komunikacji zbiorowej.

Do 4 listopada wprowadzone zostały zakazy zatrzymywania się w rejonie cmentarzy na niżej wymienionych ulicach:

- Wólczyńska - na odcinku od Reymonta do Nocznickiego,- Wólczyńska - na odcinku Opłotek do Estrady,- Ryżowa - na odcinku od Kleszczowej do Dzieci Warszawy,- Orłów Piastowskich - na odcinku od Warszawskiej do Czerwonej Drogi,- Powsińska - na odcinku od Św. Bonifacego do Limanowskiego (jezdnia wschodnia),- Wałbrzyska - na odcinku od Bacha do Dominikańskiej,- Korkowa - na odcinku od Kościuszkowców do końca cmentarza,- Grzybowa - na odcinku od Sosnowej do Działyńczyków,- Mehoffera - na odcinku od Modlińskiej do Książkowej,- Trakt Lubelski - na odcinku od Cylichowskiej do Borków.

W dniu 2 listopada zostaną wyłączone z ruchu samochodowego następujące ulice:

- Królewska - jezdnia północna na odcinku Mazowiecka-Marszałkowska - 11 Listopada - na odcinku Stefana Starzyńskiego-Letnia - Jacka Odrowąża - na odcinku Stefana Starzyńskiego-Matki Teresy z Kalkuty - Piotra Wysockiego - na odcinku Władysława Syrokomli-Matki Teresy z Kalkuty -Matki Teresy z Kalkuty - na odcinku Rembielińska-św.Wincentego oraz Piotra Wysockiego-Michała Ogińskiego - Chodecka - na odcinku Budowlana-Wyszogrodzka - św. Wincentego - na odcinku Jacka Odrowąża-Gilarska - Kołowa - na odcinku św. Wincentego-Handlowa - Smoleńska - na odcinku św. Wincentego-Witebska - Borzymowska - na odcinku św. Wincentego-Gościeradowska - Wólczyńska - na odcinku Władysława Reymonta-Kazimierza Wóycickiego - Kazimierza Wóycickiego - na odcinku od wjazdu na parking przy Bramie Głównej do Bramy Południowej Cmentarza Północnego - Arkuszowa - na odcinku od Estrady do ul. Wólczyńskiej - Opłotek i Palisadowa – całe - Okopowa - zachodnia jezdnia na odcinku Mordechaja Anielewicza-Zgrupowania Armii Krajowej "Radosław" - Powązkowska - w obu kierunkach - na odcinku Okopowa-aleja Armii Krajowej - parking przy bramie bocznej Cmentarza Powązkowskiego Komunalnego - Józefa Mehoffera - na odcinku Hanki Ordonówny-Myśliborska - Majolikowa - na odcinku Pomorska-Józefa Mehoffera - Korkowa - na długości cmentarza w Marysinie Wawerskim - Grzybowa - na odcinku od Zygmunta III - Ryżowa - na odcinku Kleszczowa-Dzieci Warszawy.

Utkną w korkach?

- Osoby, które zdecydują się na korzystanie z własnego pojazdu, narażone będą na poruszanie się w wielokilometrowych korkach, bez możliwości zaparkowania w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza – przestrzega urząd miasta.

ran/roody