Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Wojsko sprzedało koszary

Warszawa

fot. wikipedia.creatiwecommons copy

Po godzinnej licytacji, podczas której stawka była podbijana 170 razy, Agencja Mienia Wojskowego sprzedała stojący przy ul. 11 Listopada budynek z początku XIX wieku wraz z ponad półhektarowym terenem wokół.

Teren z zabudowaniami po dawnych koszarach 2 Orenburskiego Pułku Kozaków przy ul. 11 Listopada 17/19 to kolejna nieruchomość na warszawskiej Pradze sprzedana przez Agencję Mienia Wojskowego. Niespełna miesiąc wcześniej AMW znalazło nabywcę na teren po dawnej stalowni przy ul. Szwedzkiej, wylicytowanej za blisko 44 mln złotych.

50 procent bonifikaty

Tym razem zakupem nieruchomości przy ul. 11 listopada, o powierzchni 0,6239 ha zainteresowanych było aż czterech oferentów. Firma, która wylicytowała nieruchomość za ponad 15 mln zł zapłaci za nią połowę tej kwoty, gdyż z tytułu wpisu do rejestru zabytków działka jest objęta 50 procentową bonifikatą.

Działka zlokalizowana jest w samym centrum dzielnicy Praga Północ. W jej sąsiedztwie znajdują się kamienice mieszkalne, kompleks garażowy oraz punkty usługowo-handlowe.

Działka pod usługi

Zgodnie z opracowywanym projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ok. 50% nieruchomości położone jest na terenie przeznaczonym pod usługi publiczne, w tym urzędy organów władzy, administracji, sądów i prokuratur, państwowych szkół wyższych oraz obiektów ochrony zdrowia. Dopuszczalne są również usługi nieuciążliwe jak biura czy punkty gastronomiczne. Jako infrastrukturę towarzyszącą dokument uwzględnia miejsca postojowe, dojazdy oraz małą architekturę.

mjc//ec