Wojewódzka komisja wciąż czeka na protokoły. "Przyszło 15 z 42"

Najnowsze


Z powiatów woj. mazowieckiego nadal nie wpłynęło 27 spośród 42 protokołów z wyborów do sejmiku - poinformowała w środę późnym wieczorem Wojewódzka Komisja Wyborcza w Warszawie. Dyżury w komisji zostały przedłużone do końca tygodnia.

Jak poinformowała Katarzyna Potapowicz z tej komisji, do godz. 12.30 w środę przyjęte zostały cztery protokoły. Jeszcze we wtorek wieczorem był to protokół z powiatu białobrzeskiego, zaś w środę protokoły z powiatów: grójeckiego, ostrołęckiego i wołomińskiego. Łącznie do warszawskiej WKW wpłynęło sześć protokołów, ale dwa - z powiatów legionowskiego i zwoleńskiego - zostały wycofane do uzupełnienia.

Jak poinformowano wieczorem komisja przyjęła 15 protokołów. Są to protokoły z powiatów : białobrzeskiego, ciechanowskiego, grójeckiego, łosickiego, mławskiego, nowodworskiego, ostrołęckiego, piaseczyńskiego, płockiego, przysuskiego, pułtuskiego, radomskiego, wołomińskiego, wyszkowskiego i zwoleńskiego.

- Nasze dyżury zostały wydłużone do końca tygodnia - powiedziała Potapowicz. Dodała, że trudno prognozować, czy jeszcze w środę wpłyną pozostałe protokoły.

WKW zawiesiła w środę pracę po godz. 22, nie było już więcej osób chcących przekazać protokół. Wznowiła działanie w czwartek o godz. 8.00.

"Zliczanie głosów na finiszu"

Bez przerwy pracuje za to Miejska Komisja Wyborcza. Informuje ona, że zliczanie głosów oddanych na poszczególnych kandydatów z list startujących do sejmiku z okręgów warszawskich i wprowadzanie ich do arkuszy jest już na finiszu.

Przewodniczący MKW sędzia Maciej Schultz powiedział, że na czwartek na godz. 9.00 zaplanowano posiedzenie ws. ostatecznego zatwierdzenia tych wyników. Dodał, że w nocy z środy na czwartek zliczane będą głosów do Rady m.st. Warszawa.

PSL na czele

Według nieoficjalnych wyników wyborów do sejmików podanych we wtorek przez PKW w wyborach do sejmiku na Mazowszu wygrywa PSL zdobywając 35,84 proc. głosów; wyprzedza PiS, które zdobyło 28,83 proc. głosów i PO, która ma 16,54 proc. głosów.

Progu wyborczego miały nie przekroczyć: SLD (4,62 proc. głosów), Nowa Prawica (3,83 proc.), Ruch Narodowy (2,01 proc.) i Demokracja Bezpośrednia (1,18 proc.).

PAP/jb

Zdjęcie główne PAP