Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wojewoda zamknie "Żyletę"? "Przeanalizujemy sytuację"

Warszawa

Mateusz Kostrzewa / legia.comLegia stara się o budowę nowych boisk

Przed meczem z Wisłą Kraków (5 października) wojewoda mazowiecki podejmie decyzję odnośnie ewentualnego zamknięcia "Żylety". Starciom pseudokibiców z ochroną przyglądał się jego wysłannik.

- Na podjęcie decyzji o zamknięciu trybuny mamy czas do następnego meczu. Po każdym spotkaniu ligowym analizujemy sytuację i tak będzie tym razem - powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Ivetta Biały, rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego.

W piątek, podczas derbowego spotkania pomiędzy Legią a Polonią na stadionie przy Łazienkowskiej pseudokibice m.in. odpalili race. W czasie przerwy rzucali te kamieniami w przejeżdżające obok stadionu pojazdy. Starli się z ochroną.

Kilku ochroniarzy zostało poturbowanych. Trafili oni do szpitala. Policja oddała strzały ostrzgawcze z broni gładkolufowej.

Skarżą się na zachowanie kibiców

Na początku września, przed meczem Legii z Podbeskidziem wojewoda mazowiecki zapowiadał, że jeśli pojawi się choć jedna petarda, będzie miał obowiązek zamknąć trybunę północną. Oprócz blokowania wyjść ewakuacyjnych, chodzi głównie o odpalanie rac podczas spotkań eliminacyjnych do Ligi Europejskiej z Metalurgsem Lipawa, SV Ried i Rosenborgiem Trondheim oraz w trakcie ligowej potyczki pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Koroną Kielce.

bf/roody