Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Wojewoda wydał zgodę na budowę wylotówki

Warszawa

GDDKiATak będzie przebiegać nowa trasa

Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę drogi S8 Salomea-Wolica. Ma ona rygor natychmiastowej wykonalności.

Zezwolenie dotyczy 11,5-kilometrowego odcinkaPaszków - Opacz. Trasa ekspresowa będzie posiadała dwie jezdnie po 2 lub 3 pasy ruchu (w zależności od odcinka) i pas awaryjny. W ramach inwestycji powstaną także trzy węzły (Sokołowska, Janki Małe, Paszków), trzy kładki dla pieszych, cztery mosty, 12 wiaduktów i 10 przejść dla zwierząt.

Inwestycja obejmuje także 2,4-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 7 na odcinku węzeł Janki Małe – skrzyżowanie w miejscowości Sękocin Las (w rejonie Magdalenki). Na trasie wybudowane zostaną również dwie kładki i wiadukt.

Przetarg na wykonawcę

- Dzisiejsza decyzja jest też podstawą do rozpoczęcia procedury ustalania odszkodowań dla właścicieli tych nieruchomości, które będą przejmowane pod inwestycję - powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi już przetarg na wykonawcę robót. Otwarcia ofert zaplanowano na 25 lutego.

Szybciej do Katowic i Krakowa

Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica jest jedną z priorytetowych inwestycji rządowego "Programu budowy dróg na lata 2011 – 2015". W miejscowości Janki trasa połączy się z drogami krajowymi nr 7 i 8. Dzięki temu skrócić ma się czas wyjazdu z Warszawy w kierunku Katowic i Krakowa.

ran/b