Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Wojewoda włączy syreny alarmowe

Warszawa

archiwum TVNSyreny zawyją na Mazowszu

W całym województwie zawyją syreny we wtorek między godz. 11.30 a 13. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania na wypadek naruszenia przestrzeni powietrznej kraju.

Podczas ćwiczenia uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Jego odwołanie nastąpi poprzez trzyminutowy dźwięk ciągły. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczeń „RENEGADE – SAREX 16/I”.

- Zadanie ostrzegania i alarmowania ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt – informuje Anna Szczygieł, rzecznik wojewody mazowieckiego. - Syreny alarmowe są częścią systemu ostrzegania i alarmowania, powinny być włączane w sytuacjach rzeczywistego zagrożenia. Ostatni trening systemu został przeprowadzony 1 sierpnia 2015 roku – dodaje.

Zobacz jak wyglądał test systemu alarmowego:

Test systemu alarmowego
TVN 24

skw