Wojewoda mazowiecki chwali się osiągnięciami

Warszawa

fot. TVN Warszawa

- Wzrost bezpieczeństwa obywateli oraz usprawnienie zarządzania kryzysowego - to w opinii wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego najważniejsze jego osiągnięcia w mijającej kadencji.

Kozłowski chwaląc się osiągnięciami ostatnich czterech lat wymienił wśród nich wzrost poczucia bezpieczeństwa obywateli, sprawne zarządzanie kryzysowe, polepszenie działania służb ratowniczych, a także budowę nowoczesnych i bezpiecznych dróg. - Mazowsze jest dzisiaj największym placem budowy w Polsce i być może jednym z największych na świecie - ocenił.

Ograniczył zatrudnienie

Wśród swoich zasług wymienił także likwidacją wieloletnich zaległości finansowych w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, w tym niektórych sięgających nawet czasów sprzed reformy administracyjnej z 1999 roku. - W tym roku liczę na to, że zaległości spadną po raz pierwszy w historii do zera - powiedział Kozłowski. Zwrócił także uwagę, że obecnie liczba zatrudnionych w urzędzie pracowników jest mniejsza niż na początku kadencji.

Były też porażki

Wojewoda odniósł się także do niepowodzeń mijającej kadencji. Wśród nich wymienił m.in. opóźnienie niektórych inwestycji drogowych, opóźnienie prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, niską dostępność usług medycznych w stanach nagłych. Zwrócił też uwagę na trudności z utrzymaniem fachowców ze względu na niskie pensje.

Jacek Kozłowski funkcję wojewody mazowieckiego pełni od 29 listopada 2007 r.

PAP/bako