Wojciech Pasieczny: "Dziś przedstawię argumenty"

Najnowsze

| Fakty TVNfot. TVN Warszawa

Już dziś o godzinie 18.20 odbędzie się debata o bezpieczeństwie na stołecznych drogach. Młodszy inspektor Wojciech Pasieczny jest gotowy. – Chcę rozmawiać na argumenty i dzisiaj je przedstawię – zapowiada.

- Przede wszystkim będę chciał przekonać kierowców do tego, żeby zdjęli nogę z gazu – mówi przedstawiciel stołecznej drogówki.

Prędkość ma znaczenie

W trakcie debaty pokażemy zdjęcia z wypadków, porozmawiamy z rodzinami ofiar. – Mam nadzieję, że kierowcy zrozumieją, że nawet jeśli prędkość nie jest przyczyną wypadku, to ma bardzo duży wpływ na jego skutki. Inne obrażenia odniesie pieszy potrącony przy 50 km/h, a inne przy 120 km/h – mówi Pasieczny.

Policja posłucha

Policjanci zapewniają, że nie będą tylko pouczać kierowców. Chcą dialogu - Z chęcią wysłuchamy co kierowcy maja nam do powiedzenia. Może nie o wszystkim wiemy, nie rozumiemy pewnych aspektów – zaznacza Pasieczny.

Debatę o bezpieczeństwie na stołecznych drogach poprowadzą Igor Sokołowski i Hubert Radzikowski. Początek w czwartek 10 marca o 18.20, zaraz po głównym wydaniu "Stolicy".

wp

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty TVN