"Wodociąg przestał istnieć". Remontowali go w zeszłym roku


Instalacja wodociągowa, która została uszkodzona na budowie II linii metra, była przebudowywana w zeszłym roku. – To jest nowy wodociąg – potwierdza Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Budowniczowie metra musieli go mieć na swoich mapach.

- Uszkodzona została sieć wodociągowa wzdłuż ul. Świętokrzyskiej. To jest nowy wodociąg, oddany do użytku 5 października 2011 roku - podkreśla Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

I zapewnia, że budowniczowie metra musieli mieć go na swoich planach.

Jak długo potrwa odbudowa?

W piątek rano bez wody zostało 13 budynków: 8 na Jasnej i 5 po północnej stronie Świętokrzyskiej, pomiędzy Mazowiecką, a Marszałkowską. – Przewód doprowadzający wodę przestał istnieć. Mówiąc wprost, wpadł do powstałej dziury – mówi Bugaj.

Wodociągowcy zapowiadają, że będą pracowali non-stop. – Staramy się zakorkować uszkodzony przewód. Gdy tylko nam się to uda, włączymy zasilanie zastępcze. Prace powinny zakończyć się w weekend – zapewnił w rozmowie z tvnwarszawa.pl. – Najprawdopodobniej to wykonawca metra odbuduje przewód – dodał.

W piątek po godzinie 16 udało się wznowić dostawy wody do budynków przy Jasnej. Mieszkańcy nie powinni odczuwać już zmian ciśnienia.

Uszkodzili rurę, woda podmyła domy

W nocy z czwartku na piątek uszkodzona została instalacja wodociągowa przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Świętokrzyskiej. Woda podmyła pobliskie budynki. Strażacy ewakuowali mieszkańców dwóch z nich. Ulica Marszałkowska została wyłączona z ruchu. Prace na budowie stacji Świętokrzyska zostały wstrzymane. Doszło również do awarii gazowej. Służby odcięły dopływ wody, gazu i prądu w pobliskich budynkach.

band, wp/roody

Pozostałe wiadomości