Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Wodna symfonia" zabrzmi w deszczu? Ruszają fontanny

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPróbny pokaz

Multimedialny park fontann dziś po raz pierwszy oficjalnie zmieni się w "Wodną symfonię". Organizatorzy spodziewają się na pokazie tłumów i radzą, by na wieczorne show na Podzamczu udać się komunikacją miejską. Niewykluczone, że będziemy musieli uzbroić się także w parasole.

Rąbka tajemnicy o tegorocznych pokazach uchyliliśmy już tydzień temu, gdy pokazaliśmy próbkę widowiska.

2 maja dziennikarze zobaczyli nieco więcej podczas próby generalnej:

Próba pokazu w parku fontann, którą zobaczyli dziennikarze
TVN24
Dyrygent kieruje fontannami
TVN24

Related content

O pokazie mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady
TVN24

Będzie padać?

Laserowe widowisko odbywa się na ścianie wody. Tematem przewodnim tegorocznego pokazu jest filharmonia. Dyrygenta, który kieruje nie tylko orkiestrą, ale także samymi fontannami, oraz animowane filmy każdy będzie mógł zobaczyć w piątek o godz. 21.00.

– Spodziewamy się dużej liczby osób. Prognozy pogody nie są najlepsze, ale dwa lata temu publiczność przyszła mimo deszczu. Z parasolem też można uczestniczyć w pokazie – mówi Anna Wojtkowiak ze Stołecznej Estrady, która zarządza Parkiem Fontann. – W sytuacji burzowej, gdyby było zagrożenie dla widzów, zastrzegamy sobie prawo do odwołania pokazu, o czym poinformujemy – zastrzega.

WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL.

I dodaje, że jak co roku będą ograniczenia w parkowaniu w okolicy fontann, szczególnie w rejonie ulic Sanguszki i Boleść. - Dlatego zachęcamy do korzystania ze środków komunikacji miejskiej - zaznacza Wojtkowiak.

Pokazy fontann będą prezentowane w każdy piątek i sobotę w sezonie od maja do końca września (maj i wrzesień o godzinie 21, czerwiec, lipiec, sierpień o godzinie 21.30). Są darmowe.

Kalendarz pokazów
Stołeczna Estrada

700 tysięcy osób w 2012 r.

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. W 2012 roku pokazy obejrzało łącznie ok. 700 tysięcy osób.

Cała atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB, a każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw. Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

TAK WYGLĄDAŁY UBIEGŁOROCZNE WIDOWISKA, POŚWIĘCONE EURO 2012:

ran/mz

Fontanny okazały się hitem
TVN24