Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Woda zalała teren budowy metra

Warszawa

film TVN 24/fot. Kontakt 24

Awaria na budowie II linii metra przy ulicy Targowej. Uszkodzony został wodociąg. - Mieszkańcy pobliskich domów nie powinni mieć kłopotów z dostawą wody - zapewniają wodociągowcy. O problemach poinformował nas na Kontakt 24 internauta michal2222. Zamieścił też zdjęcia i film z tego miejsca.

- Do awarii doszło na terenie budowy – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum AGP, które buduje II linię metra.

Rura została uszkodzona o godzinie 13. Woda momentalnie zalała teren budowy podziemnej kolejki. Po dwóch godzinach wodociągowcom udało się znaleźć zawory i odciąć dopływ wody.

Jak do tego doszło?

- Operator koparki uszkodził instalację wodociągową, której nie było na planach – wyjaśnia Witczyński. W tej chwili pracownicy MPWiK sprawdzają czy rzeczywiście tak było, czy był to błąd pracownika budowy.

Jak informuje reporterka TVN 24 Marta Klos, która rozmawiała z przedstawicielem wykonawcy awaria nie wpłynie na prowadzone prace. - Plac budowy jest duży i prace toczą się wielu miejscach jednocześnie - wyjaśnia Klos.

Dopiero we wtorek wykonawca oceni jak duże szkody wyrządziła awaria.

Nie mają wody

- Dostawy wody do pobliskich bloków na pewno zostały wstrzymane, ale na razie nie zostało oszacowane, ile osób jej nie ma - tłumaczył po godz. 14.00 na antenie TVN24 Witczyński.

- Rzeczywiście mogła być chwilowa przerwa w związku ze spadkiem ciśnienia, ale teraz przywracamy dostawy wody - zapewnił w rozmowie z tvnwarszawa.pl Roman Bugaj, rzecznik MPWiK. Wodociągowcy sprawdzali jeszcze jedno przyłącze, aby mieć stuprocentową pewność, że żaden z mieszkańców nie jest pozbawiony dostawy wody. Jak zapewnił rzecznik około godziny 17.00 w żadnym z budynków nie ma kłopotów z wodą.

ZOBACZ FILMY OD INTERNAUTY NA STRONIE KONTAKTU24

film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

ran/mz