Woda wybiła spod asfaltu, aleja Solidarności stanęła

Warszawa

fot. Tomasz Zieliński/Tvnwarszawa.pl

Montaż wiat i awaria wodociągowa sparaliżowały w piątek ruch na al. Solidarności. Przejazd krótkiego odcinka od al. Jana Pawła II do pl. Bankowego zajmował po południu nawet kilkadziesiąt minut. Pojawił się tam patrol policji. Funkcjonariusze kierowali ruchem.

- Policjanci pojechali na al. Solidarności po telefonach od kierowców, którzy skarżyli się na uciążliwe korki. Tworzą się one przez zwężenie związane z pracami budowlanymi - poinformowała po godz. 15.00 Anna Kędzierzawska z biura prasowego stołecznej policji.

Chodzi o budowę nowych wiat przystankowych na pl. Bankowym, która ruszyła na początku sierpnia. Prace od początku dały się we znaki kierowcom, bo robotnicy zajęli jeden pas jezdni.

Awarię naprawią w nocy

W piątek sytuację pogarszała awaria. - W rejonie przejścia dla pieszych tuż przed pl. Bankowym spod asfaltu wycieka woda - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Na miejsce przyjechało pogotowie wodociągowe. - Pracownicy twierdzą, że pękła rura. Naprawa odbędzie się prawdopodobnie nocą. Na dostepnych dwóch pasach jezdni ruch właściwie stoi - mówił po 15.00 Zieliński.

js/mjc/par//mz