Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Włodarczyk zaatakuje rekord świata. Rewanż za Londyn, dla Kamili

Warszawa

Dziesięciu medalistów igrzysk w Londynie potwierdziło udział w III Mityngu im. Kamili Skolimowskiej. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja młociarek, gdzie Anita Włodarczyk spróbuje zrewanżować się Rosjance Tatianie Łysenko za porażkę w olimpijskim finale. Polka zapowiada, że w niedzielę, na stadionie warszawskiego Orła, może pobić rekord świata.

Po trzech próbach olimpijskiego finału Włodarczyk posłała młot poza granicę 79 metra. Rzut nie został jednak zaliczony, bo młot nie zmieścił się w polu.

Rekord świata dzierży Niemka Betty Heidler - 79,42 metra. Wcześniej rekordzistką była Anita Włodarczyk - 78,30.

Forma na zwycięstwo

- Byłam w formie na zwycięstwo. Przed dekoracją rozmawiałam z trenerem Tatiany Łysenko i on przyznał, że ten spalony rzut był dalszy niż 78,18, który to wynik dał Rosjance złoto - podkreśliła Polka, która - jak przyznała - zamierza jeszcze w tym sezonie wrócić na pozycję nr 1. - Być może stanie się to już 19 sierpnia - dodała.

Właśnie w niedzielę, na stadionie Orła w Warszawie, odbędzie się trzeci mityng poświęcony tragocznie zmarłej mistrzyni olimpijskiej z Sydney - Kamili Skolimowskiej.

Bardzo interesująco zapowiada się też rywalizacja dyskoboli, w tym najlepszego w historii Litwina Virgilijusa Alekny, Estończyka Gerda Kantera i Piotra Małachowskiego czy kulomiotów - Tomasza Majewskiego z Amerykaninem Reese Hoffą i Kanadyjczykiem Dylanem Armstrongiem.

Udział w mityngu potwierdził też reprezentant RPA Oscar Pistorius, pierwszy niepełnosprawny lekkoatleta, który wystartował w igrzyskach olimpijskich.Początek imprezy w niedzielę o godz. 14, ul. Podskarbińska 14. Wstęp jest wolny.

Czytaj też na tvn24.pl

PAP/tvn24.pl/kcz/k