Włodarczyk rzuciła dalej niż w Londynie

Warszawa

Bartłomiej Zborowski/ PAPWłodarczyk była lepsza niż w Londynie

Próba bicia rekordu świata przez Anitę Włodarczyk była największym wydarzeniem Memoriału Kamili Skolimowskiej, który został zorganizowany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polska młociarka zaimponowała, rzucała bardzo daleko, ale najlepszej próby w historii się nie doczekaliśmy.

15 sierpnia mija dokładnie rok, od momentu kiedy Włodarczyk sięgnęła po tytuł mistrzyni olimpijskiej w Rio de Janeiro. Wtedy złoto okrasiła rekordem świata, a kilka dni później jeszcze go poprawiła na Memoriale Skolimowskiej. Obecnie jej najlepszy wynik to 82,98 m.

Prawie 80

Chciała go wyśrubować na zakończonych niedawno mistrzostwach świata w Londynie, ale w tym przeszkodziła kontuzja torebki stawowej w palcu. Na czempionacie w najlepszej próbie osiągnęła 77,90 m, co i tak dało jej bardzo pewne zwycięstwo.

Kolejny atak na rekord zapowiadała na Stadionie Narodowym. I próbowała.

Już w drugiej próbie zbliżyła się do granicy 80 m. 79,80 m sygnalizowało, że jest w dobrej dyspozycji i rekord globu może być zagrożony. Później było już jednak nieco gorzej. Rekord nie padł, a kolejne szanse w następnym sezonie.

Świetnie rzucała brązowa medalistka mistrzostw Malwina Kopron, która pobiła rekord życiowy i z wynikiem 75,40 m była druga.

Startowali medaliści

W męskiej rywalizacji rzutu młotem zaprezentowali się medaliści z Londynu - Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Konkurs wygrał ten pierwszy z doskonałym rezultatem 81,5 m. 77,13 m dało drugie miejsce Nowickiemu.

Drugie miejsce w skoku wzwyż zajęła też trzecia na świecie Kamila Lićwinko, która pokonała 1,92 m i ustąpiła tylko mistrzyni globu Marii Lasitskene.

Gorzej tym razem poszło tyczkarzom. Piotr Lisek, który na mistrzostwach pokonał 5,89 m i sięgnął po srebro, tym razem skoczył tylko 5,41 m i był czwarty. 10 cm więcej osiągnął Paweł Wojciechowski i zajął trzecie miejsce. Wygrał z wynikiem 5,91 m mistrz olimpijski Renaud Lavillenie.

Zobacz też : "Włodarczyk wylądowała w Warszawie. "Od czwartego rzutu poszłam na całość"

Anita Włodarczyk wylądowała w WarszawieTVN24
wideo 2/2

Więcej informacji sportowych znajdziesz na stronie sport.tvn24.pl

pqv