Włochy odpowiadają Śródmieściu: "Miasto należy do mieszkańców"

Warszawa

www.ud-wlochy.waw.pl / http://www.srodmiescie. warszawa.plMichał Wąsowicz vs. Wojciech Bartelski

Wywiad, którego udzielił tvnwarszawa.pl burmistrz Śródmieścia, wciąż budzi emocje. Otwartym listem odpowiedział właśnie Wojciechowi Bartelskiemu burmistrz Włoch. Michał Wąsowicz oburza się na stwierdzenie, że w stolicy nie ma biedy i przekonuje, że zna Warszawę, która liczy każdy grosz.

Otwartość Wojciecha Bartelskiego (PO) wiele osób zachwyciła, ale nie brakuje też oburzonych. Burmistrz Włoch Michał Wąsowicz (PiS) jest kolejnym samorządowcem, który zdecydował się mu odpowiedzieć: -Stawianie znaku równości między potrzebami warszawiaków i przaśnością, a także między drożyzną i nowoczesnością oraz zmuszanie mieszkańców Śródmieścia do wyboru spośród tych dwóch jest nieporozumieniem i świadczy o braku zrozumienia dla zwykłych ludzi - napisał w otwartym liście do burmistrza Śródmieścia.

Kontrowersyjny wywiad

Wywiad z Wojciechem Bartelskim ukazał się w tvnwarszawa.pl 13.02: - Irytują mnie ci, którzy uporczywie próbują wbić nam do głowy, jakoby Warszawa była miastem ludzi głodnych, bezdomnych, nędzarzy. Ludzie w Warszawie się bogacą. Zapomina się o tym, że solą ziemi jest ta milcząca większość, ci, którzy normalnie pracują, bogacą się - powiedział w rozmowie z Bartoszem Andrejukiem, dziennikarzem tvnwarszawa.pl Bartelski.

- Nigdy nie obiecywaliśmy, że będzie tanio i przaśnie, tylko że będzie lepiej. To oznacza wzrost kosztów życia - przekonywał.