Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Włamywali się do domów, wynosili sejfy. Policja szuka właścicieli "łupów"

Najnowsze

Akcja policjantówCBŚP
wideo 2/2

Dwa kilogramy złota, 30 luksusowych zegarków i trzy sejfy. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyzn podejrzanych o włamywanie się do domów jednorodzinnych, hurtowni, kradzieży samochodów i napady na tiry. A teraz szukają właścicieli "fantów".

Jak podaje CBŚP, zatrzymani w latach 2009–2016 włamywali się do luksusowych domów jednorodzinnych w bogatych dzielnicach stolicy i podwarszawskich miejscowościach.

Szybka akcja

"Grupa była dobrze przygotowana do włamań. W ciągu kilku sekund jej członkowie wyłamując drzwi lub okno, dostawali się do środka domu skąd zabierali pieniądze, sejfy i inne wartościowe przedmioty: złotą biżuterię, kamienie szlachetne, monety kolekcjonerskie i zegarki. Przestępcy nie gardzili luksusowymi alkoholami i cygarami. Zrabowane rzeczy ukrywali na wynajmowanej posesji pod Warszawą oraz w swoich mieszkaniach" - podaje CBŚP.

Zatrzymani byli zaskoczeni. Ze skradzionymi przedmiotami zdążyli się na tyle "oswoić", że część z nich trzymali w swoich mieszkaniach na półkach. Z kolei złote monety i kamienie szlachetne zakopali w ziemi na swoich posesjach. "Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli 5 sztuk broni palnej wraz z amunicją, około 2 kg wyrobów jubilerskich ze złota: pierścionki, łańcuszki, kolczyki i wisiorki. Funkcjonariusze zabezpieczyli również kamienie szlachetne, złote monety, sztabki złota, 30 zegarków luksusowych marek, futro, luksusowe certyfikowane alkohole i cygara oraz 3 metalowe sejfy" - informuje CBŚP.

Złoto i... mundury

Dodatkowo, w mieszkaniach zatrzymanych zabezpieczono części umundurowania policji i straży granicznej, skanery do bieżącego nasłuchu radiostacji policyjnych, kominiarki i kajdanki. Zabezpieczono też dwa samochody: porsche cayenne i audi oraz motor ducati. Funkcjonariusze ustalili, że kilka z zatrzymanych osób, w latach 2000-2012 zajmowała się napadami z użyciem broni palnej na kierowców tirów przewożących papierosy, różne artykuły spożywcze, procesory komputerowe. Kradli również samochody różnych marek metodami "na stłuczkę" i "na koło". Zatrzymani usłyszeli już zarzuty popełnienia kilkudziesięciu przestępstw. Śledztwo odbywa się pod nadzorem prokuratury okręgowej.

"W przypadku rozpoznania jakiegokolwiek z przedmiotów prosimy o nawiązanie kontaktu telefonicznego z sekretariatem Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji pod numerem telefonu 022 601 80 27 lub bezpośrednio z prowadzącym śledztwo pod numerem telefonu 022 601 81 02" - informuje CBŚP.

Likwidacja plantacji marihuanyCBŚP
wideo 2/5

kz/ran