Włamali się do bazyliki. Ukradli datki na windę dla niepełnosprawnych

Warszawa

Przemysław Jahr/wikipediaBazylika przy Kawęczyńskiej

Nieznani sprawcy włamali się do bazyliki przy ul. Kawęczyńskiej na Pradze Północ i ukradli pieniądze na budowę windy dla osób niepełnosprawnych. Policja apeluje do mieszkańców o pomoc w ich odnalezieniu.

Do kradzieży doszło w nocy z 30 na 31 maja. Łupem złodziei padła zawartość skrzyni na datki wiernych.

Jak informuje proboszcz Edmund Modzelewski, włamanie było po godzinie 2 w nocy.

– Trzech młodych ludzi wybiło szybę w oknie nad naszą księgarnią św. Jana Bosko i weszło do kościoła. Łomami rozbili skarbonę stojącą w głównej nawie i ukradli pieniądze, które parafianie ofiarowali na budowę, tak potrzebnej, windy. Dla niektórych świętość miejsca nieznaczny nic - niestety, smutne – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej bazyliki.

Ukradli 2 tys. zł

Sprawą zajmuje się praska policja.

- Sprawca bądź sprawcy zabrali około 2 tys. złotych. Obecnie przesłuchujemy świadków, próbujemy ustalić osoby, które mogły wziąć udział we włamaniu. Zabezpieczyliśmy także nagrania monitoringu zewnętrznego bazyliki. Na razie nie udostępniamy go publicznie, ponieważ nie wiemy czy osoby zarejestrowane przez kamery przy kościele mają coś wspólnego z włamaniem – mówi st. sierż. Paulina Onyszko, rzecznik prasowy praskiego komisariatu policji.

Policja apeluje do mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży. – Jeżeli ktoś widział to zdarzenie lub posiada informacje o tych osobach prosimy o kontakt z naszą placówką – dodaje st. Sierż. Paulina Onyszko.

Zobacz także jak kamera monitoringu zarejestrowała kradzież roweru:

Kamera zarejestrowała moment kradzieży
ksp

skw/sk