Włamał się przez wentylację, zarwał się pod nim sufit

Warszawa

kspWietnamczyk w rękach policji

Policja przedstawiła zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem 20-letniemu mężczyźnie. Miał włamać się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej i przez szyb wentylacyjny wejść do jednego ze sklepów.

Podejrzany najprawdopodobniej ukrył się w toalecie i poczekał aż centrum handlowe zostanie zamknięte. Za pomocą przyniesionych ze sobą narzędzi wyciął dziurę w suficie i przez nią wszedł do szybu wentylacyjnego. Przeczołgał się nad sklep odzieżowy, skąd zabrał kilka rzeczy.

Wracał tą samą drogą. W pewnym momencie zarwał się jednak pod nim sufit. Mężczyzna spadł na korytarz galerii handlowej, prosto przed pracowników ochrony. Nic mu się nie stało.

Został złapany i przekazany policjantom z komisariatu w Lesznowoli, których stróże wezwali, zanim włamywacz spadł im pod nogi, bo zauważyli dziurę w toalecie i usłyszeli hałas w wentylacji.

Usłyszał zarzuty

Sytuację potwierdził oficer prasowy Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

- Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Jest to obywatel Wietnamu najprawdopodobniej nielegalnie przebywający na terytorium Polski. Może mieć około 21 lat. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów - powiedział policjant.

Cała sytuacja miała miejsce w czwartek około godziny 21. W piątek po południu Wietnamczyk został przesłuchany w obecności tłumacza. Usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, co zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje Straż Graniczna, którą o zatrzymaniu cudzoziemca powiadomiła policja.

Śledczy ustalają także, kim jest mężczyzna i jak dostał się na do Polski.

Podróbki warte miliony złotych. Czytaj także o dużej akcji policji w Wólce Kosowskiej, o której pisaliśmy kilka miesięcy temu:

Likwidacja nielegalnego bazaru 1/3Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
wideo 2/3

PAP/kw/r