Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Włamał się do siedmiu aut, ale żadnego nie umiał odpalić

Warszawa

kspNie udało mu się odpalić żadnego auta

Nietypowa historia z podwarszawskich Ząbek. Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży siedmiu samochodów. Konrad K. w trakcie przesłuchania zeznał, że włamywał się do aut, ale żadnego nie udało mu się odpalić.

Kilka dni temu nad ranem, policjanci z Ząbek dostali sygnał o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie na jednym z osiedlowych parkingów. Na miejscu, przy volkswagenie, zastali 32-latka, który zasłaniał drzwi od strony kierowcy, a w zamku znajdował się śrubokręt.

Jak się okazało nie był to jedyny "sprzęt", jaki znaleziono przy mężczyźnie. 32-letni Konrad K. miał przy sobie też drugi śrubokręt, scyzoryk i klucz francuski.

Policjanci sprawdzili inne zaparkowane pojazdy. W pięciu kolejnych stwierdzili również uszkodzone wkładki zamków.

"Podejrzewając, że czynów tych mógł dopuścić się 32-latek, został on zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,2 promila alkoholu" - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Nie umiał odpalić

Jak zeznał podczas przesłuchania Konrad K., będąc pod wpływem alkoholu chciał ukraść samochód jednak w żadnym z tych, do których się włamał, nie był w stanie pokonać innych zabezpieczeń i uruchomić silnika.

Konradowi K. postawiono łącznie siedem zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem samochodów oraz spowodowania szkód na kwotę ponad 3 tys. złotych.

"32-latek skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz grzywnie w wysokości 800 złotych" - informują policjanci.

Na początku grudnia zatrzymano dwóch złodziei aut, którzy stosowali tzw. metodę na śpiocha:

Zatrzymani za kradzież samochodów metodą „na śpiocha”
ksp

jb/ran