Włamał się do ciągnika pozostawionego na polu. Straty na 43 tysiące złotych

Najnowsze

ShutterstockPolicja zajęła się sprawą (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Zielonki zatrzymali 25-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna włamał się do ciągnika pozostawionego na polu i wyrywał miedziane elementy maszyny. Zatrzymanemu grozi do pięciu lat więzienia.

Podczas wykonywania prac na polu ciągnik zepsuł się. Właściciel zostawił pojazd i pojechał po nowe części do maszyny - czytamy na stronie internetowej wołomińskiej policji. "Gdy wrócił na pole, w ciągniku zastał młodego mężczyznę wyrywającego i demontującego elementy układu elektrycznego oraz inne zawierające miedź” - informuje dalej policja. Wezwani na miejsce funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku niszczącego wart 200 tysięcy złotych ciągnik mężczyznę. Niedoszły złodziej został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

"Myślał, że ciągnik został porzucony"

Jak się okazało, zatrzymany to 25-letni obywatel Białorusi. "Rozpytany oświadczył, że chciał zabrać te przedmioty i sprzedać na złom, myślał dodatkowo, że ciągnik został porzucony” - nformują policjanci. Firma serwisująca tego typu maszyny rolnicze oszacowała straty na 43 tysiące złotych.

Obywatel Białorusi został już przesłuchany. Usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży i uszkodzenia maszyny rolniczej. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zobacz też inne nietypowe kradzieże:

ml

Kamera zarejestrowała moment kradzieżyksp
wideo 2/4

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock