Wizzair odleci z Modlina

Warszawa

fot. wizzair.com

18 lipca z lotniska w Modlinie odleci pierwszy samolot Wizzaira. Szefowie lotniska potwierdzili we wtorek, że popularny przewoźnik przenosi się z Okęcia na nowe lotnisko. - To milowy krok w rozwoju - zapowiadają szefowie portu lotniczego.

Wizzair to największa tania linia lotnicza w Centralnej i Wschodniej Europie. Z Warszawy lata aż do 19 miast Europy. Od 18 lipca przeniesie wszystkie swoje loty z Okęcia do Modlina. Wszyscy, którzy zarezerwowali już loty Wizzairem po 18 lipca niedługo będą poinformowani przez przewoźnika o zminanie lotniska.

- Dzisiaj naprawdę poczuliśmy, że nasze lotnisko staje się żywym organizmem – stwierdził Piotr Okienczyc prezes Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

24 tys. operacji

Lotnisko ma być gotowe na przełomie kwietnia i maja, ale regularni przewoźnicy pojawią się na nim po piłkarskich mistrzostwach Europy. Przepustowośc lotniska Modlin planowana jest na 24 tysiące operacji lotniczych i 2 mln pasażerów rocznie. - Nasz cel to generalnie samoloty tanich linii i czartery - zapowiadał Okienczyc.

Do portu w Modlinie na razie nie będzie bezpośredniego dojazdu koleją ze stolicy, chociaż taką opcję urząd marszałkowski wcześniej przewidywał na Euro 2012. Na początku warszawiacy będą musieli dojeżdżać do stacji Modlin, a później autobusami - ok. 4 km.

band/par