Wizz Air zostaje na Okęciu i zapowiada więcej lotów

Warszawa

Wizz Air co najmniej do końca października nie wróci na lotnisko Modlin. Linia zapowiada za to zwiększenie ilości połączeń i przewiezionych pasażerów – podaje PAP

Tegoroczne plany rozwoju linii przedstawił w środę w Katowicach Daniel de Carvalho, odpowiedzialny za komunikację korporacyjną w grupie Wizz Air. Zapowiedział m.in. przyspieszenie na kwiecień terminu uruchomienia lotów z Warszawy do gruzińskiego Kutaisi. Różowe samoloty zostaną przynajmniej do końca października na Lotnisku Chopina. Termin ten nie zostanie zmieniony, nawet jeżeli wcześniej lotnisko Modlin będzie już działać. - Liczymy, że wkrótce władze lotniska w Modlinie podadzą konkretną datę wznowienia działalności portu - powiedział w środę PAP de Carvalho.

Komentując sprawy związane z odszkodowaniami, jakich przewoźnik może domagać się od tego nieczynnego obecnie portu, de Carvalho wskazał, że są to sprawy idące w miliony i to wiele milionów, a do tego dochodzą koszty związane z opóźnieniami i zamieszaniem w pierwszym okresie kłopotów portu.

Połączenie z Kutaisi

W tym roku liczba polskich pasażerów wizz Air ma wzrosnąć z ponad 2,8 mln osób w 2012 r. do nawet 4 mln osób. Przewoźnik działa na dziewięciu polskich lotniskach. W Polsce bazuje 13 samolotów tej linii. - W ciągu najbliższych tygodni będziemy wprowadzać w Polsce nowe połączenia - zapowiedział de Carvalho. Jednym z nowych kierunków jest połączenie do Gruzji. Już wcześniej przewoźnik ogłosił uruchomienie połączenia z Warszawy do gruzińskiego portu Kutaisi. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem tym kierunkiem - jak mówił w środę de Carvalho - termin rozpoczęcia lotów przyspieszono z połowy maja na 24 kwietnia.

PAP, wp