Wizz Air na święta wycofuje się z Modlina

Warszawa

Lotnisko Modlin / facebookŚwięta z Wizz Airem na Okęciu

Wizz Air wycofuje swoje samoloty z lotniska w Modlinie. Na razie na trzy tygodnie. - Umożliwi to normalne funkcjonowanie zimowych połączeń w szczytowym okresie świąt - tłumaczy Daniel de Carvalho z Wizz Air.O problemach Modlina z mgłami i niską podstawą chmur pisaliśmy nie raz. Władze portu przekonują, że system ILS, który przynajmniej w części zniweluje problemy z tym związne zacznie działać wiosną przyszłego roku.

"Bezprecedensowa decyzja"Ale linie Wizz Air nie chcą czekać. Najpierw zdecydowały o przeniesieniu lotów na linii Warszawa - Budapeszt na Okęcie, teraz idą o krok dalej.

- Wizz Air podjął bezprecedensową decyzję o przeniesieniu wszystkich świątecznych operacji - od północy 17 grudnia do północy 6 stycznia - z Lotniska w Modlinie (WMI) na Lotnisko Chopina (WAW) – informuje de Carvalho.

358 lotów przekierowanychWładze linii lotniczych kontaktują się ze wszystkimi pasażerami, którzy wykupili świąteczne loty z Modlina.

- Pasażerowie powinni odprawić się na Lotnisku Chopina przynajmniej 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Przekierowanie wszystkich 358 lotów z Modlina na Lotnisko Chopina uznano za konieczne po tym, jak Lotnisko w Modlinie było ponownie sparaliżowane przez całą niedzielę, 16 grudnia aż do rana 17 grudnia z powodu utrudnień wynikających z braku instalacji systemu ILS – zaznacza de Carvalho.Wizz Air chce również, by władze lotniska w Modlinie pokryły koszty obecnych i poprzednich przekierowań lotów na Okęcie.

ran/roody