Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

"Próbował kilkukrotnie zepchnąć z drogi policyjny radiowóz". W aucie była amfetamina

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
KPP Mława33-latek został zatrzymany po pościgu

33-letni mieszkaniec Malborka próbował uniknąć kontroli drogowej i zaczął uciekać. W trakcie pościgu próbował zepchnąć z drogi ścigający go radiowóz. Ostatecznie wylądował w przydrożnym rowie. Okazało się, że w samochodzie znajdowały się narkotyki.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie Anna Pawłowska, do zatrzymania 38-latka doszło w miniony piątek na drodze krajowej numer 7, gdy patrol ruchu drogowego otrzymał powiadomienie o kierowcy volkswagena, który może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zauważyli odpowiadający zgłoszeniu samochód w Wiśniewie i zatrzymali do kontroli na stacji paliw.

"Oferował funkcjonariuszom 20 tysięcy złotych"

- Podczas kontroli kierowca volkswagena gwałtownie ruszył, uciekając w kierunku Gdańska. W pościg za autem ruszyli funkcjonariusze. Agresywny kierowca próbował kilkukrotnie zepchnąć z drogi policyjny radiowóz. Podczas ucieczki stwarzał poważne zagrożenie na drodze, wyprzedzał samochody w miejscach niedozwolonych, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle - przekazała Pawłowska. Wyjaśniła, że do ujęcia uciekającego kierowcy volkswagena doszło, kiedy uderzył w bok radiowozu, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu.

- Zatrzymanym okazał się 33-letni mieszkaniec Malborka. W jego samochodzie policjanci znaleźli kilka porcji amfetaminy. Podczas zatrzymania oferował funkcjonariuszom 20 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych - dodała rzeczniczka mławskiej policji.

Podkreśliła, że ujętemu w pościgu mężczyźnie, wobec którego prokurator zastosował dozór, grozi do ośmiu lat więzienia.

Kilka tygodni temu informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o policyjnym pościgu na ulicach Warszawy:

Policja zatrzymała kierowcę po pościgu
Policja zatrzymała kierowcę po pościgu Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Mława

Pozostałe wiadomości