Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Wisłostrada, rondo Daszyńskiego, Puławska. Weekend z utrudnieniami

Najnowsze

Urząd MiastaWeekendowe utrudnienia na Puławskiej

Szykuje się weekend z utrudnieniami na ważnych stołecznych arteriach. Wyremontowane zostaną fragmenty ul. Puławskiej i Wisłostrady, a budowniczowie metra zajmą fragment ronda Daszyńskiego.

Zmiany zaczną się w piątek o godz. 22. Zarząd Dróg Miejskich wymieni nawierzchnię na jezdni ul. Puławskiej, prowadzącej w kierunku centrum, na odcinku od Olszewskiej do pl. Unii Lubelskiej. Zmiany potrwają do poniedziałkowego poranka.

Autobusy na objazdy

W tym czasie niemożliwy będzie przejazd przez skrzyżowania z ul. Puławską ulicami Goworka i Rakowiecką. Proponowany objazd prowadzi ulicami: Madalińskiego – al. Niepodległości – Stefana Batorego; Spacerowa – Klonowa – pl. Unii Lubelskiej – Boya-Żeleńskiego. Autobusy linii 131, 501, 519, 522, N31 i N81 w obu kierunkach pojadą ul. Klonową, przez pl. Unii Lubelskiej i ul. Boya-Żeleńskiego. Swoje trasy, tylko w kierunku pętli Zajezdnia Utrata, Bielańska, Dw. Centralny i Rakowiecka-Sanktuarium, zmienią autobusy linii 138, 222 i N37 (objazd Kazimierzowską, Narbutta, Wiśniową i Stefana Batorego) oraz 195 (Puławską i Madalińskiego). 119 i 168 w kierunku pętli Międzylesie i Witolin będą kursowały Puławską, Dolną i Chełmską, a linia 167 w kierunku pętli Siekierki-Sanktuarium Puławską, Dolną i Belwederską. W stronę pętli Siekierki-Sanktuarium i Spartańska autobusy linii 167 i 168 pojadą ul. Klonową, przez pl. Unii Lubelskiej oraz Boya-Żeleńskiego i Waryńskiego, natomiast 119 w kierunku pętli Rakowiecka-Sanktuarium będą kursowały Dolną, Puławską, Madalińskiego, Kazimierzowską, Narbutta i Wiśniową.

Bez części Wisłostrady

Kolejne zmiany czekają warszawiaków w związku z remontem Trasy Armii Krajowej. Zaczną się w piątek o godz. 22, a zakończą w poniedziałek o 6. Wymieniana będzie nawierzchnia na zachodniej jezdni ul. Wybrzeże Gdyńskie na odcinku Gwiaździstej do Krasińskiego. "Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię wschodnią. Jadący w kierunku centrum będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, a w stronę Łomianek będą dwa pasy. Utrzymany pozostanie ruch na łącznicy z Trasy Armii Krajowej na Wisłostradę w kierunku Łomianek. Zamknięty będzie ślimak z Wisłostrady (od strony Łomianek) na most Grota-Roweckiego" – informują drogowcy.

Weekendowe utrudnienia na WisłostradzieUrząd Miasta

Zmiany na rondzie Daszyńskiego

"Kierowcy jeżdżący przez rondo Daszyńskiego będą mieli okazję przejechania się odbudowanym odcinkiem Prostej, nad budowaną stacją metra" - informuje urząd miasta. Od godz. 20 w piątek do godz. 23 w niedzielę zamknięta dla ruchu będzie zachodnia strona ronda Daszyńskiego i to właśnie Prostą poprowadzony zostanie objazd. Zamknięta będzie też jezdnia Towarowej prowadząca w kierunku pl. Zawiszy. Utrudnienia związane są z wymianą nawierzchni jezdni na fragmencie ronda po budowie centralnego odcinka II linii metra. "Kierowcy skręcą na tymczasowy przejazd na północnej jezdni Prostej, dojadą do zawrotki przy skrzyżowaniu z Karolkową i południową jezdnią Prostej wrócą do ronda" – wyjaśnia ratusz.

Weekendowe utrudnienia na rondzie DaszyńskiegoUrząd Miasta

Zobacz, co kryje metalowa konstrukcja mostu Grota-Roweckiego:

Most Grota od środkaDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ran

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta