"Wisła przekroczy stan alarmowy". 660 cm w środę lub czwartek

Warszawa

TVN24O prognozach dla Warszawy

Mieczysław Ostojski, szef IMGW, przedstawił najnowsze prognozy podczas sobotniej konferencji podsumowującej dotychczasową sytuację na Wiśle w Polsce. Odniósł się także do odcinka warszawskiego, do którego na razie fala wezbraniowa nie dotarła.

- Jeżeli chodzi o Warszawę, to ta fala powinna być w stolicy środa, czwartek. Jeszcze wczoraj mówiliśmy 680 cm, teraz mówimy 660 centymetrów. Mamy jeszcze trochę czasu do czwartku, ale na pewno nie będzie to 780 jak było w roku 2010, a wiemy, że rzędna wałów w Warszawie to jest 800 cm - przekonywał Ostojski.

I przypomniał, że stan alarmowy w Warszawie wynosi 650 cm. - Przekroczenie tego o 10, 20 centymetrów, jest absolutnie do przyjęcia – uspokajał Ostojski.

Zmienne prognozy

Jeszcze w czwartek po posiedzeniu miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że w Warszawie prawdopodobnie nie będzie przekroczony stan alarmowy na Wiśle.

- Zagrożenie lokalnymi podtopieniami na Mazowszu jest niewielkie bądź umiarkowane – mówił z kolei w piątek wojewoda Jacek Kozłowski po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego.

Prezydent o przygotowaniach
tvnwarszawa.pl

ran/mz