Wirtualna mapa placów zabaw

Warszawa

| Eurosport 

Na Woli już jest, wkrótce będzie miało taką również miasto. Wirtualna mapa placów zabaw, bo o niej mowa, stworzona została z myślą o rodzicach i ich pociechach.

Mapa dzielnicy, a na niej adresy kilkudziesięciu placów zabaw. Do tego baza zdjęć i wykaz placów, które znajdują się na terenach zielonych. To wszystko znajdziemy na stronie internetowej urzędu dzielnicy Wola.

- Oczywiście są to tylko te place, które są administrowane przez Zarząd Gospodarowania Nieruchomości na terenie naszej dzielnicy – wyjaśnia Marta Jerin z biura prasowego dzielnicy Wola.

To nie koniec dobrych wiadomości dla rodziców. W parku im. Księcia Janusza powstanie w tym roku kolejny plac zabaw. Na jego budowę dzielnica chce wydać milion złotych.

TU ZNAJDZIESZ MAPĘ

Jak informują urzędnicy, place zabaw są ogrodzone, stosowane nawierzchnie zapewniają bezpieczeństwo. Nawet piasek, w miarę potrzeb, jest wymieniany: od dwóch do sześciu razy w roku.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie są w idealnym stanie. Jak tylko zrobi się cieplej urzędnicy mają sprawdzać jak place wyglądają po zimie. - W miarę potrzeb będziemy sprzątali i wymieniali sprzęt, ale budżet ZGN jest w tym roku mocno ograniczony – mówi Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka Woli.

BAZA ZDJĘĆ PLACÓW ZABAW

W ciągu ostatnich dwóch lat ZGN zdemontował blisko 90 starych piaskownic na Woli.

Miasto też będzie taką mieć

Mieszkańcy pozostałych dzielnic na podobną mapę będą musieli zaczekać. Jak długo?

- Mamy obietnicę, że do końca marca powstanie taka zakładka na stronie urzędu miasta – zapewnia Marta Widz z Centrum Komunikacji Społecznej, która przez trzy lata zajmował się placami zabaw w stolicy.

- Oczywiście najlepiej, gdyby znalazły się na niej wszystkie place w Warszawie, ale to nierealne. Będą tylko te, które są administrowane przez poszczególne dzielnicy – dodaje.

Specjalna zakładka znajdzie się na stronie urzędu miasta, w serwisie mapa Warszawy.

Centrum Komunikacji Społecznej od 2008 roku koordynuje projekt "Warszawskie Place Zabaw". W ramach projektu organizowano m.in. szkolenia i warsztaty z udziałem instruktorów z Centrum Kontroli Placów Zabaw. Ich celem było przekazanie aktualnej wiedzy z zakresu zarządzania placami zabaw, obowiązujących norm, wymiana doświadczenia ze specjalistami i praktykami w tej dziedzinie.

par/ec