Wiosłując zbierają na nową karetkę. Akcja Legii

Warszawa

TVN24Akcja "Wszyscy do wioseł"

Wszyscy do wioseł. Pod takim hasłem na stadionie Legii zbierane są pieniądze na nową karetkę pogotowia dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Założeniem akcji jest pokonanie dystansu Wisły, czyli 1047 kilometrów, wiosłując. Uczestnicy mają 12 godzin na pokonanie takiego dystansu. Akcja potrwa do godziny 22.

Znani sportowcy

- Ten pomysł narodził się w fundacji Legii dwa lata temu, kiedy zrobiliśmy pierwszą naszą edycję i zobaczyliśmy, że to się cieszy dużą popularnością - mówi Anna Mioduska, prezes fundacji Legii Warszawa.Dodaje, że w akcji może wziąć udział każdy. - Wiele osób może się zaangażować na niedługi czas, można nawet wyjść z pracy, odwiosłować swoje 15 minut, tak jak dzisiaj to robimy, wrócić w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, że przyłożyło się cegiełkę do nowej karetki pogotowia - zachęca.Z kolei Adam Korol, mistrz olimpijski były minister sportu podaje, że koszt kupna karetki to 350 tysięcy złotych. - Jest bardzo droga, ale bardzo potrzebna. Trzeba zastąpić starą, trzeba kupić nową, żeby pomóc dzieciakom. Ekipa jest bardzo mocna. Wiosłują dwukrotni złoci medaliści olimpijscy: Tomek Kucharski i Robert Sycz, Kajetan Broniewski, brązowy medalista z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.- Jestem już dziesięć albo piętnaście minut po swojej serii, a wciąż nie mogę ustabilizować oddechu, wysiłek jest ogromny - mówi jeden z uczestników.- Walka ze sobą jest duża, wiedziałem czego można się mniej więcej spodziewać, wiedziałem, że będzie bolało, ale nie wiedziałem, ze aż tak bardzo - dodaje inny.kz/mś