Wiosenne remonty ulic. Znamy listę

tvnwarszawa.pl / grafika tvn24.plUlice do remontu na wiosnę

Jeszcze w marcu Zarząd Dróg Miejskich ma ogłosić przetarg na frezowanie stołecznych ulic. Na ten rok zaplanowano wymianę nawierzchni w kilkunastu miejscach. Prace mają się zacząć w kwietniu.

- Po wyłonieniu wykonawcy, będzie on zobligowany do przygotowania projektu organizacji ruchu. Dopiero potem będzie można ruszyć z pracami – tłumaczy Karolina Gałecka z ZDM.

Jak dodaje, pierwsze frezowania ruszą w kwietniu. - Przede wszystkim musi się ustabilizować pogoda. Marzec to miesiąc, kiedy aura jest zmienna i potrafi jeszcze zaskoczyć - mówi Gałecka.

Które ulice pod frez?

W tym roku drogowcy na frezowanie mają 24 mln złotych. Gdzie najwcześniej pojawi się nowy asfalt? Tego na razie nie wiadomo. ZDM podaje jedynie listę ulic - dokładny harmonogram poznamy po wyłonieniu wykonawcy.

Nową, równą nawierzchnię mają zyskać główne arterie, m.in. Aleje Jerozolimskie (odcinek od węzła Salomea do granic miasta), ul. Puławska (od Rakowieckiej do pl. Unii Lubelskiej), ul. Waryńskiego (od Puławskiej do Ronda Jazdy Polskiej), ale także mniejsze ulice jak np: ul. Mokotowska przy Teatrze Współczesnym.

Ten rok to także wymiany nawierzchni po prawobrzeżnej stronie miasta m.in. w Wawrze, w al. Dzieci Polskich (od Bielszowickiej do Kociszewskich), na Izbickiej (od Izerskiej do Przełęczy), na ul. M. Kajki i M. Pożaryskiego (od ul. B. Czecha do al. Dzieci Polskich).

Na Targówku ZDM wymieni nawierzchnię na ul. Bartniczej i Wyszogrodzkiej na odcinku od ul. Wysockiego do Chodeckiej. Z kolei w Ursusie zaplanowano wymianę nawierzchni ul. Warszawskiej.

Pod frez pójdzie również skrzyżowanie ulic Słowackiego i ks. Popiełuszki. Planowane jest też frezowanie: ciągu ulic Okopowej i Towarowej na odcinku od al. Solidarności do ul. Srebrnej, ul. Przewodowej (od ul. Patriotów do Wału Miedzeszyńskiego), ul. Zakroczymską i ul. Wenedów, jak również ul. F. Hynka.

Tak wyglądało w ubiegłym roku frezowanie ul. Powstańców Śląskich:

Frezowanie Powstańców Śląskich
Frezowanie Powstańców ŚląskichTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl / grafika tvn24.pl

Pozostałe wiadomości