Windą z placu Na Rozdrożu na przystanek. Przetarg rozstrzygnięty

Z wózkami po schodach
Z wózkami po schodach
Zdjęcia Artur Węgrzynowicz, montaż: Marcin Chłopaś
Zdjęcia Artur Węgrzynowicz, montaż: Marcin ChłopaśZ wózkami po schodach

Bariery architektoniczne znikną z placu Na Rozdrożu. Windy na przystanki i nowe przejścia dla pieszych wybuduje ta sama firma, która projektowała kładkę pod mostem Łazienkowskim.

"Ofertę złożyło Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY sp. z o.o. Budownictwo sp. komandytowa, które zaproponowało cenę 648 210 zł brutto. To firma, która zaprojektowała i wybudowała kładkę pieszo-rowerową pod mostem Łazienkowskim. Obecnie prowadzi prace przy budowie rampy, która połączy Aleje Ujazdowskie z terenem przy fontannie (pl. Na Rozdrożu)" - poinformowali drogowcy.

Dodali, że wśród kryteriów oceny ofert znalazło się doświadczenie projektanta i przeszkolenie pracowników wykonawcy w zakresie dostępności architektonicznej. Dokumenty będą teraz analizowane. Wykonawca będzie miał około 11 miesięcy na przygotowanie i uzgodnienie dokumentacji.

Prace w terenie zaplanowano na przełom 2018 i 2019 roku.

"Dostępna Łazienkowska"

Prace zostaną przeprowadzone także na samym placu. Drogowcy zapowiadają, że pojawi się przejście dla pieszych po zachodniej stronie Alej Ujazdowskich przez wlot Koszykowej, czyli w miejscu, gdzie aktualnie można przejść jedynie schodami. Powiększona zostanie przestrzeń dla pieszych, a ruch rowerowy uporządkowany.

To dobra wiadomość przede wszystkim dla rodziców z wózkami, osób niepełnosprawnych, czy podróżujących w dużym bagażem. Przystanek na Trasie Łazienkowskiej z placem Na Rozdrożu połączą wreszcie windy.

Zmiany na pl. Na Rozdrożu to pierwszy etap programu "Dostępna Łazienkowska", zakładającego poprawę dostępności wszystkich 11 węzłów przesiadkowych. Program powstał dzięki wspólnym staraniom władz Warszawy, radnych miasta i dzielnicy Śródmieście, Ochota i Praga-Południe. Przebudowa placu będzie obejmować budowę wind na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej oraz przebudowę schodów i samych przystanków. Perony zostaną poszerzone, wyposażone w więcej miejsc do siedzenia oraz wyższy, profilowany krawężnik, który ułatwi wsiadanie do autobusu. Przystanki wyposażone zostaną w tablice SIP.

kz

Pozostałe wiadomości