Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wilanowski szkieletor przestanie straszyć

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plSzkieletor przy ulicy Klimczaka

W ciągu kilku tygodni wyburzona zostanie niedokończona inwestycja przy ulicy Klimczaka. Szkielet budynku szpeci otoczenie urzędu dzielnicy, przy głównym wjeździe do Miasteczka Wilanów. Co powstanie w tym miejscu?

Chodzi o niedokończone budynki u zbiegu ulic Klimczaka i Kieślowskiego. Ich budowa rozpoczęła się kilkanaście lat temu, ale stanęła.

Niebawem się to zmieni. - Teraz teren ten jest ogrodzony. Widać, że trwają przygotowania do rozbiórki. Są tam robotnicy - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, który był na miejscu.

Teren otoczony jest płotem, na którym zawisły banery z nazwą firmy Yareal. Z naszych informacji wynika, że w ciągu kilku tygodni deweloper wyburzy szkieletora. Te prace mają skończyć się zimą.

Później rozpocznie się budowa nowych bloków. Najprawdopodobniej pierwsza łopata zostanie wbita w przyszłym roku.

Dzielnica potwierdza

Rzecznik prasowy ratusza Bartosz Milczarczyk informuje, że do miasta nie wpłynął jednak jeszcze wniosek o pozwolenie na rozbiórkę. - Z naszych informacji wynika, że deweloper decyzję podejmie w najbliższym czasie - dodaje rzecznik.

W środę deweloper ma natomiast przedstawić pomysł na zagospodarowanie terenu obok ratusza. W biurze marketingu dowiedzieliśmy się, że szkieletor rzeczywiście zostanie zburzony.

To, że budynek zniknie potwierdza również dzielnica. "Uprzejmie informujemy, że właściciel nieruchomości rozpoczął prace porządkowe, które stanowią przygotowanie do przeprowadzenia robót demontażowych/zabezpieczających przy nadziemnych konstrukcjach budynków od strony ulicy Klimczaka. Fizyczne prace przy demontażu konstrukcji powinny rozpocząć się w połowie listopada i zakończyć do końca lutego 2017 roku. W przyszłym roku inwestor planuje wznowić budowę osiedla mieszkaniowego" - czytamy na facebookowej stronie dzielnicy. Jest tam również wizualizacja nowego budynku:

Wizualizacja nowego budynku przy ul. Klimczaka
urząd dzielnicy

Straszy kilkanaście lat

Jak przypominała niedawno "Gazeta Stołeczna", budowa przy Klimczaka rozpoczęła się w 2001 roku.

Osiedle zaczęła stawiać turecka firma Deniz Investment Company. Działkę dostała od gminy Wilanów - w zamian za to miała postawi ratusz. W 2002 roku obie inwestycje stanęły.

Ostatecznie miasto zbudowało ratusz, a szkieletor pozostał w stanie surowym.

ran/kz/r