Najnowsze

Wilanów: jaki park zamiast plaży?

Najnowsze

Co za plaże? Ruszają konsultacje
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plCo za plaże? Ruszają konsultacje

Na terenie dzisiejszej Plaży Wilanów ma powstać centrum lokalne. O tym, jak będzie wglądało, zdecydują mieszkańcy. Właśnie ruszają konsultacje.

Chodzi o teren u zbiegu Przyczółkowej i alei Wilanowskiej. To właśnie w tym miejscu powstanie centrum lokalne. Ratusz zapowiada, że w przyszłym roku zostanie ogłoszony konkurs architektoniczny, a projektantowi mogą podpowiedzieć mieszkańcy.

"Ma to być przyjazna przestrzeń służąca wypoczynkowi i integracji. Czekamy na sugestie, uwagi, pomysły, koncepcje ożywienia tego miejsca" – zachęca wilanowski ratusz.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już dziś, o godzinie 18 w urzędzie dzielnicy. Konsultacje podzielone są na dwa etapy. Celem pierwszego jest poinformowanie mieszkańców o inwestycji, w drugim mają oni powiedzieć o swoich potrzebach, oczekiwaniach i propozycjach.

Bezpośrednio po nim nastąpi konkursu architektoniczno-urbanistyczny.

Podczas spotkań ratusz zapewnia opiekę nad dziećmi.

Chodzi o teren u zbiegu Przyczółkowej i alei WilanowskiejUM

Harmonogram konsultacji:

5 grudnia (wtorek), godz. 18:00-21:00 – spotkanie informacyjne, sala widowiskowa, Urząd Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2

7 grudnia (czwartek), godz. 10:00-18:00 – punkt konsultacyjny, okolice Mostka Zakochanych*, ul. Przyczółkowa 394

9 grudnia (sobota), godz. 10:00-18:00 – punkt konsultacyjny, okolice Centrum Usługowo-Handlowego Alto Wilanów (Sezam)*, al. Rzeczypospolitej 14

9 grudnia (sobota), godz. 11:00-13:00 – spacer badawczy, start spaceru z punktu konsultacyjnego

10 grudnia (niedziela), godz. 10:00-13:00 – spotkanie warsztatowe, Filia Centrum Kultury Wilanów w Alto Wilanów, 1 piętro, al. Rzeczypospolitej 14

12 grudnia (wtorek), godz. 18:00-21:00 – spotkanie warsztatowe, Urząd Dzielnicy Wilanów, sala nr 233, 1 piętro, ul. Klimczaka 2

Propozycje można zgłaszać do 26 grudnia podczas spotkań informacyjnych i warsztatów z udziałem ekspertów, a także w punktach konsultacyjnych i mailowo na adres: parkwilanow@um.warszawa.pl.

Spotkanie podsumowujące odbędzie się 11 stycznia (czwartek) 2018 w godz. 18.00-20.00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o konsultacjach w s sprawie parku and POW:

[object Object]
Tak ma wyglądać park (fragment filmu dzielnicy)urząd dzielnicy
wideo 2/2

kz/r

Pozostałe wiadomości