Wigilia z prezydent miasta na placu Teatralnym

Warszawa

archiwum TVNMieszkańcy znów będą świętować na placu Teatralnym

Wspólne kolędowanie, prezenty, degustacja tradycyjnych potraw – tak będą wyglądać Warszawskie Spotkania Wigilijne, które rozpoczną się w niedzielę o godz. 11 na placu Teatralnym.

"W niedzielę nie zabraknie Świętego Mikołaja, który wraz ze Śnieżynką przygotuje dla najmłodszych zabawy i prezenty" – informuje urząd miasta.

Prezydent złoży życzenia

Każdy, kto przyjdzie na plac, będzie mógł wziąć udział w warsztatach plastycznych – wykona świąteczne kartki i stroiki, pomalować będzie można też bombki choinkowe.

O godz. 12.00na placu Teatralnym warszawiakom życzenia złoży prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nie zabraknie też świątecznej oprawy muzyczno-artystycznej. Kolędy zaśpiewa chór akademicki, czy Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. "Polskie Bractwo Gutenberga zaprezentuje, w jaki sposób można samodzielnie czerpać ozdobny papier, który może później zostać wykorzystany do wykonania oryginalnych kartek, laurek, bilecików i ozdób choinkowych" – czytamy w komunikacie z urzędu miasta.

Porady prawne

Spotkanie wigilijne to również okazja do zaczerpnięcia wiedzy z zakresu prawa – porad udzielą studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. A strażnicy miejscy opowiedzą o bezpieczeństwie, zorganizują konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Warszawskie Spotkania Wigilijne
Urząd Miasta

ran/roody